IdeaSoft, Ar-Ge’ye Gelirinin %30’unu Ayıracak

IdeaSoft, En Hızlı Büyüyen E-Ticaret Yazılım Şirketi Oldu

10. Yaşında Büyümesini Sürdüren IdeaSoft, Ar-Ge’ye Gelirinin %30’unu Ayıracak

 IdeaSoft, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firmasını belirleyen TOBB, TEPAV ve AllWorld Network’ün düzenlediği “Türkiye 100” programında, e-ticaret yazılımları alanında en hızlı büyüyen şirket olarak sektöründe ilk sırada yer aldı. Bu sene 10. Yılını kutlayan IdeaSoft, lider olduğu sektörde 5000’den fazla KOBİ’ye e-ticaret altyapısı sunuyor ve işletmelerin karlılığını artırmalarında önemli bir destek sunuyor. IdeaSoftGenel Müdürü Seyhun Özkara, büyümelerinde Ar-Ge ve satış sonrası destekle %98’e varan müşteri memnuniyetinin büyük pay sahibi olduğunu belirterek, IdeaSoft’un 2016 yılı kapsamında Ar-Ge çalışmaları için gelirinin %30’unu ayıracağını ve büyümelerini de bu yönde sürdüreceklerinin altını çizdi.

Dünyanın dört bir yanında hızlı büyüyen şirketleri tespit edip bu şirketlerin büyümelerine katkı sunan AllWorld Network’ün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde hazırladığı Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketinin yer aldığı liste açıklandı. Çırağan Palace Kempinski Otel’de gerçekleştirilen toplantıda açıklanan “Türkiye “100 Programı”nda, IdeaSoft son dönemde %130’luk büyümeyle en hızlı büyüyen şirketler kistesine girdi ve kendi alanında ilk sırada yer alarak önemli bir başarı gösterdi.

IdeaSoft Genel Müdürü Seyhun Özkara konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de hizmet verdiğimiz 5000’den fazla KOBİ’nin e-ticaret alanındaki güvenilir iş ortağı konumundayız. 2005 yılında kurulduğumuz günden bu yana çok yol kat ettik ve bunları yaparken de Ar-Ge’ye büyük yatırım yaptık. Büyümemizde Ar-Ge ve satış sonrası destekle %98’e ulaşan müşteri memnuniyetimiz büyük pay sahibi. AllWorld Network’ün açıkladığı Türkiye 100 programı kapsamında kendi alanımızda ilk sırada olmamız bu anlamda bir tesadüf değil… 2016 yılı için Ar-Ge’ye ayırdığımız payı %30’a çıkartacak ve inovatif ürünlerimizle büyümemizi sürdüreceğiz”.

  

Tags: No tags

Comments are closed.