Acer, IEM Etkinliklerinde ESL’nin Tek PC İş Ortağı Olmaya Devam Edecek

Dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL, Acer ile iş birliğini üç yıl daha uzattığını duyurdu. Acer, bu hafta sonu IEM Katowice’deki 13. sezon finallerinin devamında 14. sezondan 16. sezonun sonuna kadar düzenlenecek tüm Intel® Extreme Masters etkinliklerinin resmi global iş ortağı olacak. IEM etkinliklerindeki tek PC markası olan Acer, yenilikçi oyun teknolojileriyle hem hayranlara hem de yarışmacılara yeni rekabetçi oyun deneyimleri yaşatacak.

“Acer ile iş birliğimizi üç yıl daha uzatmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma sektörde bu alana yapılan uzun vadeli yatırımların da bir göstergesi.” diyen ESL Kuzey Amerika Marka İş Birliklerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Brewer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya çapında bir markanın e-spora nasıl etki edeceğinin harika bir örneği olan Acer, IEM etkinliklerinin önemli bir parçası haline geldi.”

“Oyunculara sınıfının en iyi donanımlarını sunma hedefimiz doğrultusunda ESL ile güçlerimizi birleştirerek bu prestijli e-spor etkinliğinin donanım markası olmaktan gurur duyuyoruz.” diyen Acer Global Ürün Pazarlama ve Planlamadan Sorumlu İkinci Başkan Yardımcısı Vincent Lin, ardından şunları söyledi: “Gelişmiş grafikler ve üstün termal teknolojiler gibi yeniliklere sahip Acer dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar e-spor için yepyeni oyun deneyimleri oluşturuyor.”

Gelecek Intel® Extreme Masters sezonlarındaki tüm CS:GO turnuvalarında IEM etkinliklerinin tek PC iş ortağı olan Acer’ın oyunculara yönelik Predator markası kullanılacak. En yeni Acer Predator monitörler önümüzdeki sezonlarda sergilenecek, Acer dizüstü bilgisayarlar ise her etkinlikte analist masalarında yer alacak. Masaüstü bilgisayar performanslı ilk dönüştürülebilir oyuncu dizüstü bilgisayarı olan Predator Triton 900 ve 144 Hz/3ms ekrana sahip Predator Triton 500 oyuncu dizüstü bilgisayarı IEM Katowice etkinliğinde sergilenecek.

Üç yıllık anlaşma ile yeni kitlelerle etkileşime geçecek olan Acer yeni teknolojileri, yenilikleri ve ezber bozan tasarımları pazara ilk süren marka olmaya devam edecek.

###

ESL Hakkında

ESL dünyanın en büyük e-spor şirketidir. 2000 yılında kurulan ESL, en popüler oyunlar için düzenlediği çevrim içi ve çevrim dışı yarışmalarla sektörü şekillendiriyor. ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League gibi marka haline gelmiş yüksek profilli uluslararası lig ve turnuvalar ile stadyumları dolduran diğer üst düzey etkinliklerin yanı sıra ESL Ulusal Şampiyonaları, amatörlere yönelik kupalar ve maç sistemleri düzenleyen ESL, sıfırdan zirveye giden en kısa yolu sunuyor. Tüm dünyada ofisleri bulunan ESL, e-spora global ölçekte öncülük ediyor. ESL, lider uluslararası dijital eğlence grubu MTG’nin bir parçasıdır.

https://about.eslgaming.com/

Intel® Extreme Masters hakkında

Intel® Extreme Masters dünyanın en uzun süredir devam eden profesyonel oyun turnuvasıdır. 2006 yılında ESL ve Intel’in başlattığı turnuva, birçok farklı e-spor oyununda dünyanın en iyi oyuncularını bir araya getiriyor. On yıldan fazla süredir düzenlenen IEM dünyanın en prestijli ve geleneksel etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. (intelextrememasters.com)

Tags: No tags

Comments are closed.