Akıllı, Kolay ve Sorunsuz Ödeme Akışı İçin Yeni Çözüm: BIN Kontrol

Türkiye’nin önde gelen ödeme sistemi platformu iyzico’nun yeni çözümlerinden ‘BIN Kontrol’ ile e-ticaret şirketleri kullanıcının kartının hangi bankaya ait olduğunu güvenli bir şekilde belirleyip akıllı, kolay, anlaşılır ve sorunsuz bir ödeme akışına kavuşuyor.

E-ticarette kullanılan kart sayısının ve çeşitliliği gün geçtikçe artarken, iyzico e-ticaret şirketlerinin tüketicinin hangi kartı kullandığını doğru tespit etmesi ve ona göre özel taksit gibi işlemler sunmasını kolaylaştıran bir çözümünü kullanıma sundu.
Kart tipleri üzerinden ölçümleme yapan ve uluslararası tüm kartları tanıyan ‘BIN Kontrol’, sürekli güncellenen listesi sayesinde banka ve hesap kartlarını ayırabiliyor. Hızlı bir şekilde kart ayrımı yapması, ödeme yapma süresini kısaltarak kullanıcı dostu ödeme akışı sunuyor.
BIN Kontrol nasıl çalışıyor?

BIN (Bank Identification Number), ödeme için kullanılabilecek bir kartın (Hesap kartı, kredi kartı ya da ön ödemeli kart) ilk altı numarası olarak tanımlanıyor. Bu standart ve tanımlı numaralar; akıllı, kolay anlaşılır ve sorunsuz bir ödeme akışı ile tercih sebebi olmak isteyen e-ticaret girişimcileri için oldukça yararlı bilgiler içeriyor.

BIN Kontrol ile kartın bağlı olduğu banka tespit edilip, ödemeler ilgili bankanın sanal POS’una yönlendirilebiliyor. Sürekli güncellenecek BIN Kontrol listesi sayesinde; hesap kartları, kredi kartları ya da ön ödemeli kartların ayrımı başarılı bir şekilde yapılabiliyor. BIN Kontrol için kullanılan güncel veri sayesinde; e-ticaret şirketleri sistemleri üzerinden ödeme yapmaya çalışan kullanıcının hangi bankanın, hangi özelliklere sahip kartı ile ödeme yapmak istediğini belirleyip bu bilgileri ödeme formu üzerinde gösterebiliyor. BIN Kontrol, isteyenler için yıl sonuna kadar ücretsiz olarak sunuluyor.

iyzico, tek tıkla ödeme, uygulama içi ödeme, fraud (sahtecilik) kontrolü, abonelik sistemi hizmetleri sunarak ödeme sistemlerinde e-ticaret şirketlerine ödeme sistemlerinde ihtiyaç duyacakları her basamakta çözüm yaratıyor.

iyzico hakkında
Avrupa’da e-ticaret ve ödeme sistemleri alanlarında Firstdata, ClickandBuy, Klarna gibi saygın şirketlerde önemli kariyerlere sahip olan Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından 2012 yılında İstanbul’da kurulan iyzi Payments’ın yenilikçi ürünü olan iyzico, kolay ve güvenli ödeme sistemi yönetim platformu olarak e-ticaret dünyasına çözüm sunuyor. e-ticaret sektöründe önemli bir boşluğu dolduran iyzico, kısa sayılabilecek bir sürede önemli bir başarı göstererek 4000’i aşkın kayıtlı üye iş yeri sayısına ulaştı. Dünya standartlarındaki PCI-DSS sertifikasına sahip altyapısı ve e-ticarete aşık olan bir ekibin yönetiminde Türkiye pazarına adapte edilen iyzico, katma değerli çözümleriyle İnternet’te ve mobil dünyada ödeme kabul eden herkesin hayatını daha da kolaylaştıracak. www.iyzico.com

bin-kontrol

Tags: No tags

Comments are closed.