Alcatel-Lucent Enterprise, 2012 Yılı Nemertes PilotHouse Ödülünü kazandı

Şirket, pazardaki BT karar vericilerinin verdiği oyla tüm üreticiler arasında en yüksek puanı aldı

Tümleşik İletişim ürün veya servislerini bizzat kullanan BT karar vericilerinin değerlendirmelerine dayanan Nemertes PilotHouse Ödül programı 2012 yılında Alcatel-Lucent Enterprise’ı onurlandırdı. Nemertes analizcileri 4000’den fazla BT karar vericisi ile görüşüp inceleme yaptılar ve sonuçları anlamak için daha ayrıntılı görüşmeler de gerçekleştirdiler. Müşteriler, kendi sağlayıcılarına teknoloji, müşteri servisleri ve değer açısından puan verdiler ve bunun sonucunda yapılan değerlendirmede 2012 yılı programının kazananının Alcatel-Lucent Enterprise olduğu açıklandı.

Alcatel-Lucent Enterprise İletişim Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Penisson, Tümleşik İletişim sağlamada bir lider olarak görülmenin büyük bir onur olduğunu belirterek; “Bu durum pazarın, işletmelere sunduğumuz birlikte çalışma ortamlarının avantajlarından faydalandığının bir göstergesi. PilotHouse Ödülü ile kısa bir süre önce almış olduğumuz “2012 En İyi Birlikte Çalışmayı Gösterme ödülü, işletmelere kendi çalışma ortamlarındaki iletişimi değiştirmede yardımcı olma vizyonumuzun başarılı olduğunun kanıtı. Kurumsal İletişim çözümlerimiz, kendi işlerini akıllı bir şekilde dönüştürmek için kaliteli kullanıcı deneyimi ve uygulama performansına odaklanan kurumlara yönelik” dedi.

Nemertes raporu başlarda ABD merkezli kurumlara odaklandı ve ABD’nin dışında büyük bir pazar payına sahip olan Alcatel-Lucent’ı, pazardaki payı nedeniyle liderliği zorlayan olarak sınıflandırdı. Nemertes, Tümleşik İletişim pazarını “bölünmüş” olarak tanımlıyor. Buna göre hiç bir üretici pazarın %30’undan fazlasına sahip değil ve iki üreticinin toplam pazar payı %50’yi geçmiyor. Pazara hakim olan ilk iki üretici Pazar Lideri, diğerleri ise, pazardaki paylarının küçük olması sebebiyle veya geleneksel olarak küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklandıkları için veya dikey pazar çıkış setleri sınırlı olduğu için Pazar Liderini Zorlayan Rakipleri olarak görülüyor.

Comments are closed.