Askaynak Automation’dan İTÜ Robot Olimpiyatları’na Destek

İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları 6 -8 Nisan tarihleri arasında İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın robotik sistemlerde uzman markası Askaynak Automation, robotik alanında çalışmalar yapan öğrencileri, akademisyenleri ve endüstri temsilcilerini bir araya getirecek olan İTÜ Robot Olimpiyatları’na destek veriyor. Etkinlik kapsamında açıklama yapan Askaynak Automation Ürün Yöneticisi Mehmet Öztürk; “Eğer Türkiye olarak akıllı fabrikaların gerekliliklerini uygulamayı tam anlamıyla başaramazsak, dünyada rekabet gücümüzü yitirme tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu anlamda, Türkiye’nin sanayi 4.0 uygulamalarını hızla geliştireceğine ve sanayi 4.0’ın en önemli başlangıç ayaklarından olan endüstriyel robotlara yönelik yatırımlara verdiği önemi de artacağına inanıyoruz.” dedi.

Askaynak Automation, 6-8 Nisan tarihleri arasında İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları’na etkinlik sponsoru olarak destek veriyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları’nda üniversite öğrencileri, akademisyenler ve endüstri temsilcileri ile bir araya gelecek olan Askaynak Automation, kuracağı deneyim alanı ve robot sistemiyle de etkinliğin ziyaretçileri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Etkinlik kapsamında açıklama yapan Askaynak Automation Ürün Yöneticisi Mehmet Öztürk; “Eğer Türkiye olarak akıllı fabrikaların gerekliliklerini uygulamayı tam anlamıyla başaramazsak, dünyada rekabet gücümüzü yitirme tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu anlamda, Türkiye’nin sanayi 4.0 uygulamalarını hızla geliştireceğine ve sanayi 4.0’ın en önemli başlangıç ayaklarından olan endüstriyel robotlara yönelik yatırımlara verdiği önemi de artacağına inanıyoruz. Bahsettiğimiz bu gelişim için de böyle önemli etkinliklerin bir parçası olmaya özen gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de benzer etkinliklere katılarak öğrenciler, akademisyenler ve endüstri temsilcileri ile iletişimde olmaya devam edeceğiz. Askaynak Automation olarak hem Türkiye’de hem de bölgede bu alanda lider firmalardan biri olmak en büyük hedefimiz” dedi.

Tags: No tags

Comments are closed.