Askaynak Türk Kızılayı’na Kan Bağışlarıyla Destek Olmaya Devam Ediyor

Hastalık ve kaza sonrasında kan bulunamadığı için hayatını kaybeden insanların sayısı her geçen yıl artarken sivil halkın yalnızca %1’i kan bağışında bulunuyor. Bağışlanan her kanın en az 3 kişinin hayatını kurtardığı göz önüne alındığında bağışın önemi daha da ortaya çıkıyor. 2017’de çalışanlarının Türk Kızılay’ına kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunan ve oldukça sevindirici sonuçlar alan Türkiye’nin lider kaynak uzmanı Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askayna, kan bağışı çağrılarının bu yıl da sürdürüyor.  Bu çağrılara memnuniyetle yanıt veren Askaynak çalışanları da Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunarak bir kez hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Askaynak, çalışanlarıyla birlikte Türk Kızılayı’na bağışta bulunmayı sürdürmeyi planlıyor.

Yenilikçi ürünleriyle kaynakçıların işini kolaylaştıran Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, toplumsal fayda yaratacak önemli çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. Türkiye’de her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç olduğuna ve sivil halkın yalnızca %1’inin kan bağışladığını dikkate alan Askaynak, kan bağışı konusunda çalışanlarının bilincini artırmak için elini taşın altına koymaya devam ediyor. Askaynak çalışanları da Türk Kızılayı’na kan bağışı yapmayı sürdürüyor.

Askaynak Genel Müdürü Ahmet Sevük; Kızılay’ın sloganında yer aldığı gibi “Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç”, dolayısıyla düzenli olarak kan bağışı yapılması ve insanların bu konuda bilinçlerinin ve bilgilerinin artması oldukça önemli. Biz Askaynak olarak çalışanlarımızla birlikte üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Askaynak ailesi olarak ilk kez 2017’de gerçekleştirdiğimiz bu uygulamayı 2018’de de devam ettirerek sürekli hale getirmeyi ve daha çok kişiye ‘can’ olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bağışlanan her kanın en az 3 kişinin hayatını kurtardığını aktaran Sevük, Türkiye’de her yıl yüzlerce insanın hastalık ve kaza sonrası kan bulunamadığından hayatını kaybettiğine dikkat çekti. Sevük, “Çalışanlarımız kan bağışı yaparak birçok kişinin hayata tutunmasını sağlıyorlar. Böylesine önemli bir konuda çalışanlarımızın gösterdiği duyarlılığın giderek artması da bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Tags: No tags

Comments are closed.