ASPEN Integra, Kars Havalimanının Tavanına Kondu!

Mimari projeler odağında fark yaratan tasarımlara imza atan Aspen, havalimanlarında kazandığı deneyimine bir yenisini daha ekledi. Kars Havalimanı’nın tavanı; hem tasarımı hem malzeme kalitesi hem de fonksiyonelliğiyle sektörde beğeni kazanan Aspen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri ile güçlü ve estetik bir forma kavuşturuldu.

 Mimari tasarımı Yakup Hazan Mimarlık tarafından yapılan Kars Havalimanı’nın tavanları için Aspen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri tercih edildi. Bitmiş işin estetik sorumluluğunu taşıdığı bilincinden hareketle, aynı boyut ve yüzey düzgünlüğünde plaka standardını sağlayacak özende Aspen tarafından Eskişehir Tesisleri’ndegeliştirilen Integra Metal Asma Tavan Sistemleri, Kars Havalimanı’na başarılı uygulama ile entegre edildi.

Aspen, özel projeler odağında yaratıcılığını kullanan mimarların en çok düşündükleri konulardan birisi olan; malzeme ve uygulamanın tasarlanan projeyi yansıtıp yansıtmayacağı noktasındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu vizyondan hareketle; Integra paneller, tam otomatik bükme merkezleri sayesinde çok çeşitli boyutlarda üretilebiliyor ve böylece tasarımcının yaratıcılığını kısıtlamadan isteklerine cevap veriyor.

Metal işleme alanında sahip olduğu yüksek teknoloji paralelinde Aspen, Integra Metal Asma Tavan Sistemleri ile yapı sektörünün gereksinim duyduğu tüm estetik değerleri, ürün özelliklerini, uygulama seçeneklerini ve ürün çeşitliliğini sunuyor. Üretimini ve satışını geçekleştirdiği Integra Metal Asma Tavan Sistemleri ile projelendirme aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda projeye dahil olan Aspen, en uygun çözümü en uygun ürünle projelere katkı sağlamayı kendisine prensip ediniyor. Kars Havalimanı projesinde Aspen ile Yakup Hazan Mimarlık arasındaki uyum da bunu destekliyor.

Kars Havalimanı’nın Yeni Terminal Binasının İnşası Sürüyor

Sivil Hava ulaşımına 1988 yılında açılan Kars Havaalanı, Şehre 6 Km. uzaklıkta güney konumunda kurulmuştur. İç hat seferlerinin yanı sıra 1993 yılında tarifesiz dış hat uçuşlarına da açılan Kars Havaalanı’na 1995 yılında yapılan ve halen kullanılan 2800 m2 alana sahip terminal binası eklenmiştir. 2009 yılı Temmuz ayı içinde 38000 m2 kapalı alana sahip yeni terminal binasının ihalesi yapılmış ve 2010 yılı Nisan ayında yeni terminal binasının inşasına başlanmıştır. Terminal binasının inşası devam etmektedir.

Aspen, havalimanı uygulamalarındaki tecrübesini, hali hazırda yürüttüğü St. Petersburg Pulkova Havalimanı projesine yansıtmayı sürdürüyor. Şirket daha önce de; Esenboğa, Sabiha Gökçen, Atatürk, Tenerife, Schiphol, Kiev Boryspol, Bodrum Milas, Kütahya Havalimanları gibi önemli projeleri gerçekleştirdi.

Proje Künyesi

Proje: Kars Havalimanı

Mimari Proje: Yakup Hazan Mimarlık

Ürünler : MBD70 – 1760 m2

Integra 60×60 Clıp-In Ral 9010 (Alüminyum) 6.500m²

Integra 30×120 Hook-On Ahşap Görünümlü metal asma tavan 1.500m²

KarsHavalimani1

Comments are closed.