Aspen, Mimarlık ve İç Mimarlık Öğrencileriyle Buluştu

1989’dan beri Türk Yapı Sektörü’ne modern mimarinin gereklilikleri olan malzeme ve uygulama yöntemlerini sunan, alanının takip edilen şirketi Aspen Yapı ve Zemin, “Aspen Kampüste” etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencileriyle buluşan Aspen yöneticileri, yapı sektörüne ilişkin bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. 

İnovatif ürünler ve mimari projeler odağında fark yaratan tasarımlara imza atan Aspen, “Aspen Kampüste” etkinliğini Karadeniz Teknik Üniversitesi buluşması ile sürdürdü. Yaklaşık 200 Mimarlık ve İç Mimarlık öğrencisinin katıldığı ve KTÜ KOSGEB Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte; Asma Tavan nedir? Bölme duvar nedir? Yükseltilmiş Döşeme Sistemi nedir? gibi yapı sektörü için önemli olan başlıklarda önemli bilgiler anlatılırken, bu kategorilerin altında yer alan ürün çeşitleri de geleceğin uzmanlarına detaylıca aktarıldı.

Aspen Proje Sorumlusu Betül Dural ile Aspen Ürün Müdürü Levent Yılmaz’ın gerçekleştirdiği detaylı sunumlarda ürün bilgileri dışında geleceğin Mimar ve İç Mimarları olacak öğrencilere; ürün özelliklerine göre kullanım alanları, projelendirme yaparken hangi ürün neden seçilir, ürün seçiminde nasıl karar alınır gibi uygulamaya geçiş süreçlerinde önemli bilgiler paylaşıldı.

“Aspen Kampüste” etkinlikleri önümüzdeki dönemde de Türkiye’deki bir çok üniversiteye ulaşarak geleceğin uzmanları olan gençlerimizi bilgilendirmeye devam edecek.

Aspen_KTU_

Comments are closed.