Büyük Veri, İnovasyonu Nasıl Tetikler

Dünya analitik lideri SAS, “Fostering Innovation Through Data” temasıyla İstanbul’da düzenlediği etkinlikte büyük veri analitiği ile elde edilecek fırsatların inovasyonu nasıl tetiklediğini ortaya koydu.

SAS Türkiye, verinin inovasyondaki yerini ve ortaya çıkardığı yeni fırsatları ortaya koyduğu “Fostering Innovation Through Data” temalı etkinlikte sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Verinin ve analitiğin inovasyondaki yeri ve uygulamaları hakkında yeni vizyonların paylaşıldığı etkinlikte, finans, telekom ve perakende sektörlerinden yetkililer ve SAS’ın yerli ve yabancı üst düzey uzmanları büyük veri analitiği ile inovasyon arasındaki ilişkiyi dünyadan örneklerle anlattı. SAS Türkiye’nin ev sahipliğinde, Intel, Maven Partners, SnA ve Fortune Dijital sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte ayrıca günümüzün üzerinde en çok konuşulan konularından biri olan Nesnelerin İnternet’i ve analitik ile bundan değer yaratmanın yolları tartışıldı.

Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Mehlika Ertaş’ın, “Büyük Veriyi İşlemek ve Kullanmak” başlıklı sunumuyla oturum açılışını yaptığı etkinlikte ayrıca Hepsiburada Veri Bilimi Başkanı İsmail Parsa “Pazarlama, Satış ve ROI Yönetiminde Tahminsel Hedefleme” konulu bir konuşma yaptı. SAS’ın lokal ve global uzmanlarının yaptığı sunumlarda IoT, makine öğrenimi ve yeni nesil analitik çözümleri anlatıldı. SAS’ın “Büyük Veri İnovasyon Laboratuvarı” kapsamındaki çözümlerin de demoları etkinlik boyunca katılımcılarla paylaşıldı.

İnovasyonun Yeni Kaynağı: Büyük Veri Paneli

“Fostering Innovation Through Data” temalı etkinlikte, “İnovasyonun Yeni Kaynağı: Büyük Veri” başlıklı bir de panel düzenlendi. Carrefoursa CRM Direktörü Necati Özdeniz ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve SAS’ın analitik iş ortağı olduğu Sabancı & MIT Büyük Veri Laboratuvarı Direktörü Doç. Dr. Burçin Bozkaya’nın katıldığı panelde büyük veri analitiği ile iş dünyasında daha yüksek kârlılığa ulaşmak için hangi yöntemlerin uygulanabileceği konuşuldu.

Tags: No tags

Comments are closed.