“Dijital Pazarlamada Ölçümleme” Nasıl Olur?

Son yıllarda dijital pazarlamada içerik ve yeni teknolojiler kadar önem kazanan bir konu da dijital ölçümleme… Bu önemli konu akademisyenler ve sektör uzmanlarının katılımıyla, 10 Ekim’de Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek Digital Analytics Summit’te masaya yatırılacak. Dünyanın en iyi pazarlama profesörlerinden Dr. V. Kumar’ın da konuşmacı olarak katılacağı zirvede, Nielsen Watch Türkiye Pazar Lideri Erdem Tolon ‘Dijitalleşen Dünyada Reklam ve Pazarlama Etkinliği’ ile ilgili son trendleri anlatacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı Digital Analytics Summit’te profesörler, pazarlama yöneticileri, danışmanlar ve analistler bir araya gelerek dijital pazarlama aktivitelerinin geri dönüşü ve ölçümlemesi ile ilgili gerekli aşamaları ve en iyi araçları paylaşacak.

Digital Analytics Summit ‘Pazarlama Efsanesi’ Dr. V. Kumar’ı Ağırlıyor

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Ayşegül Toker’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte Philip Kotler, Paul Green, Jerry Zaltman, Jagdish Sheth gibi dünyaca ünlü pazarlamacılar ile birlikte American Marketing Association tarafından ‘Pazarlama Efsanesi’ olarak seçilen Dr. V. Kumar ağırlanıyor. Pazarlamanın çeşitli dallarında 8 defa yaşam boyu başarı ödülü sahibi olan Kumar, 200’den fazla makale, kitap, kitap bölümü, konferans makalesi, vaka çalışması ve araştırma raporu yayınladı, yayınları 6 dile çevrildi.
Nielsen, Dijital Reklam ve Pazarlamanın Son Trendlerini Açıklayacak

Televizyon, basın, radyo, sinema, outdoor, mobil ve internet mecralarında medya araştırmaları ve reklam ölçümleri ile ilgili çalışmalar yapan Nielsen Medya Genel Müdürü Erdem Tolon ise ‘Dijitalleşen Dünyada Reklam ve Pazarlama Etkinliği’ ile ilgili son trendleri anlatacak. Nielsen Online, Nielsen Mobile ve Nielsen Global Pazarlama Takımı dahilinde yer alan Tolon, ‘online ve mobil medya araştırmaları’ ve ‘online panel yönetimi’ bazında önemli çalışmalar yürütüyor.

Dijital pazarlamada ölçümlemenin öneminin tartışılacağı, yeni nesil ölçümleme araçlarının paylaşılacağı Digital Analytics Summit’in diğer konuşmacıları arasında Crimson Hexagon Avrupa Direktörü Luke Moore, Özyeğin Üniversitesi’nden Prof. Koen Pauwels, Gemius Ülke Müdürü İdil Kesten ve eBrandValue kurucusu Doç. Dr. Tolga Akçura bulunuyor.

Nielsen Hakkında
Nielsen (NYSE:NLSN), pazarlama ve tüketici bilgileri, televizyon ve diğer medya ölçümleri, online bilgi ve mobil ölçümleme alanlarında lider pazar pozisyonlarında olan global bir bilgi ve ölçüm şirketidir. Merkezi New York, Amerika ve Diemen, Hollanda’da bulunan şirket yaklaşık 100 ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için, www.nielsen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tags: No tags

Comments are closed.