Hitachi Vantara HCP, Gartner 2018 Nesne Depolama için Kritik Beceriler Değerlendirmesinde Başarıya Ulaştı

Hitachi Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara’nın Hitachi Content Platform’u, 25 Ocak 2018 tarihinde yayınlanan “Gartner 2018 Nesne Depolama İçin Kritik Beceriler Değerlendirmesi”nde başarıya ulaştı.

Geleneksel depolama ve gelişmekte olan bulut teknolojileri arasında bir köprü görevi görmesiyle talebi artan nesne depolama, nerede saklandığına bakılmaksızın kurumsal verilerden en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor. Nesne depolama yönteminde, sistemler arasında verileri yönetmek için entegre bir yaklaşım kullanılıyor. Bu nedenle bu yöntem altyapı ve operasyon liderlerinden ve kurumsal geliştiricilerden büyük ilgi görüyor, bu alana yapılan yatırımlar artıyor.

Hazırlanan raporda Gartner Analistleri Raj Bala, John McArthur ve Garth Landers, on üç farklı nesne depolama ürününü sekiz kritik beceriye göre değerlendirdi. Bu kritik beceriler; kapasite, birlikte çalışabilme, yönetilebilirlik, performans, esneklik, güvenlik ve çoklu kullanım, depolama verimliliği ve fiyat olarak belirlendi. Analistler nesne depolama ürünlerinin değerlendirmesini, analitik, arşivleme, yedekleme, içerik dağıtımı ve bulut depolama gibi kullanım senaryolarıyla yaptı.

Hitachi Vantara HCP’nin aldığı puanlar tüm kullanım senaryolarında raporun bir önceki sayısına göre arttı.

Hitachi elde ettiği başarıyı şu gelişmelere bağlıyor:

  • Hitachi Content Platform, benzersiz özel, hibrit veya açık bulut depolama hizmetleri sunabilen akıllı bir bulut nesne depolama çözümü ekosistemi sağlama konusunda çok başarılı. Buna, karışık iş yüklerine destek, daha hızlı tepki süreleri ve birden çok açık bulut hizmeti arasında verileri taşıma ve depolama esnekliği de dahil. HCP bunların tümünü yapmasının yanı sıra toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltıp etkin depolama kapasitesini de artırıyor.
  • Büyük veri uygulamalarıyla çalışmak çok zaman alsa da HCP’nin sunduğu entegre arama ve analitik çözümü, yeni fırsatlarla birlikte veri analizlerini de ortaya çıkarıyor. Analitik sayesinde kurumlar sahip oldukları verilerden faydalanabiliyor, yeni fikirler elde edebiliyor ve sonuçları hızlandırabiliyorlar. Bu sayede verimlilik ve performans artıyor.
  • HCP’de, büyük dosyaların daha hızlı yüklenmesi için iyileştirilmiş çok parçalı dosya aktarımları, içerik paylaşım anlaşmazlıklarına daha kolay çözümler ve genel dosya taşıma geliştirmeleri gibi performans artırıcı belirli özellikler bulunuyor. Daha hızlı tepki verip maliyetleri değiştirmek ve azaltmak için etkili nesne depolama hizmetlerinin yüksek performanslı olması büyük önem taşıyor.
  • Sahip olduğu özellikler sayesinde HCP, müşterilerinin mevcut ana depolamasını farklı bir amaç için kullanabilmelerini, indirme ve yükleme işlemlerini kolayca yapabilmelerini ve verinin devamlı büyümesini izleyip kontrol edebilmelerini sağlayarak etkin depolama kapasitesinin artmasına yardımcı oluyor.

Hitachi Vantara Baş Ürün ve Strateji Yöneticisi Brad Surak, “HCP’nin bu yılki Gartner Nesne Depolama için Kritik Beceriler Değerlendirmesi’ndeki konumu, HCP portföyümüzün gücünü ve bu alanda yaptığımız yatırım ve yeniliklerin sonucunu ortaya koyuyor. Çok daha hızlı ve bilgili kararlar vermek isteyen müşteriler verilerini toplamak, saklamak, korumak ve analiz etmek için bize geliyorlar. Ödüllü HCP portföyümüzün dünya genelinde binlerce kurumun BT depolaması için ilk tercihi olması şaşırtıcı değil” dedi.

Hitachi Vantara geçtiğimiz yıl, “Hitachi Content Platform Portföyü Bulut Altyapısını Dönüştürüyor” başlıklı basın bülteninde Hitachi Content Platform’a gelen önemli güncellemeleri duyurmuştu. Küme başına kullanılabilir depolamada %400 artış, 10 TB sürücülerle %67 daha fazla depolama düğümü kapasitesi, düğüm başına nesne sayısında %55 artış ve açık bulut servislerinden 5 kat daha düşük depolama maliyeti sunan sadeleştirilmiş yazılım lisanslama gibi gelişmeler sayesinde, kurumlara yönelik açık bulut çözümlerine kıyasla toplam sahip olma maliyetinde %60 tasarruf sağlandığı belirtilmişti.

Kaynak: Gartner, “Nesne Depolama İçin Kritik Beceriler,” Raj Bala, Garth Landers, John McArthur, 25 Ocak 2018. *Raporun 2016 sürümünde Hitachi Vantara HCP, Hitachi Data Systems HCP olarak adlandırılmıştır.

Gartner Sorumluluk Reddi

Gartner araştırma yayınlarında yer verdiği hiçbir markayı, ürünü veya hizmeti desteklemez ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek puanı alan veya diğer unvanlara sahip markaları seçmeleri yönünde tavsiyede bulunmaz. Gartner araştırma yayınları, Gartner araştırma kurumunun fikirlerinden meydana gelir ve salt gerçeklik olarak yorumlanmamalıdır.  Gartner, ticari ve belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere bu araştırmaya ilişkin tüm açık veya zımni ticari garantileri reddeder.

Hitachi Content Platform Hakkında

Hitachi Content Platform portföyü, kurumların dijital çalışma alanı tecrübelerini mevcut içerik havuzlarını da içerecek şekilde geliştirmesini sağlar, yeni nesil dosya paylaşımı, işbirliği ve son kullanıcı veri koruma becerileri sunar, arama yapmayı basitleştirir ve API’ların yeni iş akışları tasarlayarak kullanıcı deneyimini özelleştirebilmesine olanak tanır. Çözümün temelinde yer alan nesne depolama yazılımı, kurumların kendi içinde ve bulutta bulunan ve dijital çalışma alanına yayılmış verilerine bütünsel bir yaklaşım imkanı sağlar. HCP portföyü; uyum, koruma, güvenlik ve yönetim ile ilgili görevleri akıllı bir şekilde otomatik hale getirir. Böylece kurumlar operasyonlarını hızlandırabilir, görünürlüğünü sürdürebilir ve bulmak, analiz etmek ve paylaşmak için çok daha hızlı ve basit yöntemler kullanarak kontrol sağlayabilirler.

Hitachi Vantara hakkında

Hitachi Ltd.’nin bir iştiraki olan Hitachi Vantara, veri odaklı liderlere, akıllıca yapacakları inovasyonlar yoluyla iş faaliyetleri ve toplum için önemli sonuçlara ulaşabilmelerini sağlamak üzere, verilerinin sunduğu değeri bulup kullanmaları konusunda yardımcı oluyor. Müşteri deneyimlerini iyileştirmeleri, yeni gelir akışları geliştirmeleri ve giderlerini kısmaları yolunda şirketlere yardımcı olan veri yönetimi çözümleri sunmak üzere; teknolojiyi, fikri hakları ve endüstri bilgimizi bir araya getiriyoruz. Derin bilişim teknolojileri (BT), operasyonel teknolojiler (OT) ve alan uzmanlığını bir araya getirerek inovasyon avantajınızı üst seviyelere çıkaran tek şirket Hitachi Vantara’dır. Veriyi kullanarak anlamlı sonuçlar elde etmek üzere dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla çalışıyoruz. Bizi www.HitachiVantara.com adresinde ziyaret edebilirsiniz.

HitachiVantaraTurkey hesabını Twitter’da takip edin: Twitter.com/Hitachi_Turkey

Hitachi, Ltd. hakkında

Merkezi Tokyo’da bulunan Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), toplumun karşılaştığı zorluklara hitap eden inovasyonlar sunmaktadır. Şirketin 2016 mali yılı (31 Mart, 2017’de sonlanmıştır) konsolide gelirleri 9,162.2 milyar yen (81.8 milyar ABD doları) olmuştur. Sosyal İnovasyon konusunda dünya lideri olan Hitachi Group’un dünya çapında yaklaşık 304.000 çalışanı bulunmaktadır. Hitachi, işbirliğine dayalı yaratım yoluyla Enerji, Sanayi / Dağıtım / Su, Kentsel Gelişim ve Finans / Kamu / Sağlık sektörleri de dahil olmak üzere,  geniş bir yelpazedeki sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için http://www.hitachi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tags: No tags

Comments are closed.