Hitachi Vantara, Nesne Depolama Alanında Üçüncü Kez Üst Üste IDC MarketScape Lideri Oldu

Hitachi, Ltd’nin (TSE: 6501) yüzde yüz iştiraki olan Hitachi Vantara, International Data Corporation (IDC) MarketScape: Dünya Genelinde Nesne Tabanlı Depolama 2018 Marka Değerlendirmesinde (DOC# US42665518, Haziran 2018) Hitachi Content Platform çözümüyle Liderler Kategorisi’nde yer aldığını duyurdu.

MarketScape araştırmasında IDC analistleri, en çok öne çıkan 13 nesne tabanlı depolama markasını pazarda nesne tabanlı depolama çözümü sunan tedarikçilerin başarısını ölçen parametrelere göre kapsamlı bir çerçeve içinde değerlendirdi.

IDC MarketScape raporunda, “Hitachi Vantara’nın en güçlü yanı şirketin entegre ürün portföyü, teknoloji ekosistemi ve kanal iş ortakları sayesinde pazar ihtiyaçlarına karşılık verebilme vizyonuna sahip olması. Şirket, HCP portföyüne bağlı kalarak, finansman sağlama ve yetenekli mühendislik ve satış elemanları alma yoluyla içerik işlerini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Hitachi Vantara, HCP portföyünün yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri analitiği, dikey alanlarda medya yayını gibi yeni iş yüklerine yanıt vermesi için önemli adımlar attı.” ifadeleri yer aldı.

Raporda ayrıca, “HCP portföyü, kullanıcılara yeni nesil iş yüklerini ve içerik odaklı uygulamaları yönetebilme becerisi veren bir ekosistem sunuyor. Bu da şirketin, ‘müşterilerin depolama platformları ve herkese açık bulut hizmetlerindeki verilerini, rekabetçi bir ürün portföyünde sunulan yönetim özellikleriyle kontrol edebilmesini sağlıyor.” dendi.

“Hitachi Vantara’nın HCP portföyü, nesne tabanlı depolama pazarında güçlü bir konuma sahip.” diyen IDC Dosya ve Nesne Tabanlı Depolama Sistemleri Araştırma Müdürü Amita Potnis, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok sayıda teknoloji iş ortağının büyük veri analitiği, nesnelerin interneti (IoT), kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşımı çevresinde geleneksel ve yeni nesil kullanım şekillerine destek vermesiyle, Hitachi Content Portfolio (HPC) da müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için kesinlikle bulunması gereken birçok özelliğe yer verdi. HPC, sürdürülebilir ve büyüyen portföyüyle yeni iş yüklerine yanıt vermeye devam ederek bu alanda lider olduğunu kanıtlıyor.”

Hitachi Content Platform portföyü; silme kodlama, kopyalama ve tüm RAID seviyeleri gibi veri koruma yöntemlerine destek vererek, performansı artırıp yoğun kapasite odaklı iş yüklerinin üstesinden geliyor. Bunun yanı sıra katmanlara ayırma işlemini gerçekleştirmeden önce kopyalama da yapabiliyor. Hitachi Vantara, performans düğümlerinin (G-nodes) tamamında SSD kullanarak HCP’de yüksek performanslı iş yüklerine destek veriyor. Yüksek performanslı nesne depolamaya ihtiyaç duyan müşterilere bu sayede başarılı bir deneyim sunuluyor.

Hitachi Vantara’nın daha önceki iki raporda (IDC MarketScape: Dünya Genelinde Nesne Tabanlı Depolama Marka Değerlendirmesi 2016 ve 2014) olduğu gibi bu raporda da Liderler kategorisinde yer alması; dijital dönüşümü hızlandıran, etkili, güçlü, sürdürülebilir ve entegre ürün portföyünün başarısını öne çıkarıyor.

“Nesne depolama çözümlerine talep çok yüksek, çünkü bu çözümler kurumsal şirketlerin karşı karşıya kaldığı, depolamayı katmanlara ayırma, veri koruma, hibrit ve çoklu bulut veri yönetimi ve global bilgi yönetimi gibi en büyük veri yönetimi zorluklarını aşmak için zengin meta veri hizmetlerinden faydalanıyor.” diyen Hitachi Vantara Ürün ve Çözüm Pazarlama Başkan Yardımcısı John Magee, sözlerini şöyle sürdürdü: “IDC’nin Nesne Depolama MarketScape raporunda üçüncü kez üst üste Lider kategorisinde yer alarak Hitachi Content Platform ile müşterilerin verilerini saklama, koruma ve bunlara erişme yöntemlerini modernleştirmelerine olanak tanıyan pazar lideri çözümler sunmaya devam ettiğimizi bir kez daha ortaya koyduk.”

IDC MarketScape: Dünya Genelinde Nesne Tabanlı Depolama 2018 Marka Değerlendirmesi raporunu buradan indirebilirsiniz.

Dünya Genelinde Dosya ve Nesne Tabanlı Depolama Tahmini 2017-2021’e (IDC #US42280717, Eylül 2017) göre, nesne tabanlı depolama kapasitesinin 2017-2021 için yıllık %34,2 bileşik büyüme oranıyla 2021’de 333,1 EB’a ulaşması bekleniyor.

Tags: No tags

Comments are closed.