İleri teknoloji ve uygun maliyet CloudPro İle Türkiye’de! - F5 İletişim Yönetimi - PR Ajansı
631
post-template-default,single,single-post,postid-631,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.3, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

İleri teknoloji ve uygun maliyet CloudPro İle Türkiye’de!

İleri teknoloji ve uygun maliyet CloudPro İle Türkiye’de!

ComPro ve IBM’den Bulut Bilişim Atağı…

Türkiye’nin yenilikçi ve saygın bilişim teknolojileri şirketi ComPro ile IBM, bulut bilişim alanında önemli bir işbirliğine imza atarak CloudPro markasıyla yeni bir ürünü Türkiye pazarına sundular. ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik, IBM Bulut Bilişim Satış ve Stratejileri Müdür Yardımcısı Virginie Haas ile IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Gülseli Zeren Karadere’nin ev sahipliği yaptığı lansmanda, CloudPro’nun bilişim sektörüne katacağı yenilikler ile şirketlere ve kurumlara sunacağı avantajlar anlatıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Gülseli Zeren Karadere, CloudPro’nun her ölçekten kurumun bilişim teknolojilerine erişimlerini kolaylaştıracağını ve inovasyonu temele yaymak noktasında önemli bir araç olacağını belirtti. Karadere, tüm üretici firmaların bulut bilişim temelli çözümler ile müşterilerinin önüne çıkmak için yoğun bir çaba içinde olduklarına dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

Müşterilerimizin bu çözümleri anlayabilmek ve kendi BT stratejilerine dahil edebilmek için benzer bir çaba içinde olduğunu görüyoruz. Bu noktada biz IBM olarak bulut bilişime bakışımızda 3 temel noktada farklılaştığımızı görüyoruz. Birincisi bulut bilişim ve inovasyon ilişkisi, ikinci farklılaştığımız alan IBM’in bulut bilişime kurumsal yaklaşımı ve son olarak da iş ortaklıklarımız ve ekosistemimizin gücü… Öte yandan, Bulut hizmetlerinin hayatımıza girmesi ile BT pazarındaki üretici, distribütör, iş ortağı ve uç kullanıcıdan oluşan geleneksel değer zincirinin de ne şekilde dönüşeceği bir bilmece olarak sektörümüzün önüne çıktı. Bu noktada biz IBM olarak bulut bilişimin bu değer zincirinin tüm halkaları için bir tehdit değil fırsat olduğunu düşünüyoruz. IBM bulut bilişim platformundan faydalanarak tüm iş ortaklarımızın müşterilerimize katma değeri daha yüksek ürün ve hizmetler sunabileceğini görüyoruz. Bunun en güzel ve canlı örneğini de IBM’in bulut bilişim platformunu kullanarak kendi ürününü geliştiren ve bugün burada olmamızı sağlayan Compro gösterdi. Compro bizim için çok büyük önem taşıyor. Compro ile başlayan bulut hizmet ekosistemini diğer stratejik ortaklarımız ve yakın gelecekte oluşacak Compro’nun iş ortakları ile farklı bir noktaya taşıyacağız. İleride ulaşacağımız noktada siz müşterilerimizin, size hizmet veren firmaların ve sizin müşterilerinizin de bu ekosistemden faydalanacaklarını umuyoruz. Ekosistemin sağladığı inovasyon olanakları ile Türkiye’nin dünya da farklı bir noktaya taşınacağını düşünüyoruz. CloudPro ekosisteminin parçası olmak için hepinizi bekliyoruz.

ComPro Genel Müdürü Abdurrahman Keklik ise ComPro Bilişim Teknolojileri’nin yaklaşık 14 yıllık başarılı geçmişiyle sektöründe önemli bir konuma sahip olduğuna ve İstanbul ile Ankara’daki merkezlerinde bugün 60’ı aşkın uzman personelin çalıştığına dikkat çekerek, ComPro’nun yılların verdiği mühendislik tecrübesiyle hem özel sektörde hem de kamuda yüzlerce önemli projenin sorumluluğunu alıp başarıyla sonuçlandırdığını söyledi.

CloudPro iş modeli IBM için dünyada önemli bir stratejik ilk

Başarılarının tesadüf olmadığına işaret eden Abdurrahman Keklik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Deneyimli yönetim kadromuz, konusunda uzman ekibimiz, global ve yerel ölçekte iş yapma yeteneğimiz başarı yolunda hep bizi bir adım öne taşıdı ve taşımaya devam ediyor. ComPro’nun dünya devi IBM’in Türkiye’deki resmi ve en yetkin çözüm ortağı olmasını da bu unsurlar net biçimde açıklıyor. Özellikle yakın dönemde IBM ile olan işbirliğimizi daha üst seviyeye taşıyan bir gelişme daha oldu. ComPro, 2012 yılı ilk çeyreğinde IBM’in dünya genelindeki tüm çözüm ortaklarının katıldığı ve hizmet kalitelerinin değerlendirilip “mükemmellik” düzeyinde sınıflandırıldığı Beacon Ödülleri’nde; Teknik Mükemmellik Finalisti olarak Türkiye’yi bu platformda temsil eden ilk ve tek firma özelliğine sahip oldu. Kazandığımız ödül de bizleri ayrıca onurlandırdı. Bugün burada tanıtacağımız hizmet, IBM’in genel stratejileri düşünüldüğünde çok büyük önem taşıyor. ComPro olarak, IBM ile gerçekleştireceğimiz bu birliktelikte IBM’in güvendiği bir şirket olmak bizleri ülkemiz adına ayrıca gururlandırıyor. IBM ile ComPro arasındaki bu güven, uyum ile başarı yeni ve iddialı bir ürünün doğuşuna olanak sağladı ve detaylı fizibilite çalışmaları ile gerekli yatırımların tamamlanmasıyla bulut bilişim alanındaki yeni markamız CloudPro ortaya çıktı.

CloudPro, bulut bilişim pazarında ilk 3 oyuncudan birisi olmayı hedefliyor

Gartner araştırma şirketinin son dönemde yayımladığı rapora göre, geçtiğimiz yıl 91,4 milyar dolar olarak gerçekleşen toplam bulut bilişim cirosunun, bu yılın sonunda 109 milyar doları, 2016 yılında da 206,6 milyar doları geçeceği öngörüldüğünü belirten Keklik, sürekli artan veri miktarı düşünüldüğünde bu rakamın şaşırtıcı olmadığını ifade ederek sözlerine şunları ekledi:

Türkiye’de çok net veriler olmamakla birlikte pazarın 350-400 milyon TL gibi bir çizgide olduğunu düşünüyoruz. İşte CloudPro da detaylı yapılan fizibiliteler doğrultusunda IBM’in tartışılmaz teknolojisi ve ComPro’nun uzmanlığı, dinamizmi, üstün hizmet kalitesi ve teknik becerisiyle Türkiye’ye merhaba dedi. CloudPro yetenekleri ve fiyat avantajıyla özellikle şirketlerin teknoloji alanındaki en büyük gücü olacak. Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi ve ortaya çıkan ihtiyaçların anında karşılanması için büyük bütçelerle yapılan yatırımlar söz konusu oluyor. Bulut bilişim çözümleri odağında biz CloudPro ile çok daha küçük bütçelerle son teknolojiyi ve rekabet gücünü sunuyoruz. Yeni ekonomik düzende özellikle KOBİ’lerin ayakta kalabilmeleri, gelişmeleri ve dünyaya açılmaları teknolojiyi etkin kullanmalarıyla doğru orantılı olacaktır. CloudPro, bulut bilişim teknolojisinin nimetlerinden faydalanmak isteyen herkesi kucaklayacak bir yapıda kurgulandı. Büyük yapılı şirketler, kamu kuruluşları, üniversiteler hatta bitirme projesini IBM altyapısının güvenine emanet etmek isteyen öğrenciler bile CloudPro’nun kolay ve etkin hizmetinden 7/24 faydalanabilecekler. Yakın bir zamana kadar geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen ve konuşmalara konu olan bulut bilişim, CloudPro ile yaygınlaşarak günümüzün teknolojisi olacak. CloudPro ile iddiamız büyük… Sergileyeceğimiz performansla pazarda önemli bir pay elde edip, ilk 3 bulut bilişim markasından birisi olmayı hedefliyoruz.

IBM Bulut Bilişim Satış ve Stratejileri Müdür Yardımcısı Virginie Haas da yaptığı konuşmada IBM’in dünyadaki gücünün yerel işbirlikleriyle daha etkin çözümlere dönüştüğünü ve IBM ile ComPro işbirliğinin bir çok firmaya örnek gösterilecek bir başarı hikayesi olduğunu vurguladı.

CloudPro ileri teknolojisi ve fiyat avantajıyla şirketlerin ve kamu kuruluşlarının tercihi olacak

Konuşmaların ardında lansmanda CloudPro’nun teknik yapısı ve detayları hakkında bilgi veren ComPro İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldız da IBM genel bulut hizmetlerini ComPro’nun yetkinliği ile Türkiye pazarına yakın ve yerel hizmet vermek üzere özelleştirdiklerini ve katma değerli hizmetler ile zenginleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu;

İşte bu yapının bütününü CloudPro olarak tanımlıyoruz. Gitmek istediğimiz yer, IBM’den hammadde olarak aldığımız bulut kaynaklarını pazarın beklentileri doğrultusunda işlemek ve müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını buluttan, maliyet olarak avantajlı şekilde karşılayacak hale getirmek. “Bu hizmeti buluttan alabilir miyim?” diyen herkesin mutlaka CloudPro’ya ulaşmasını ve bu soruyu sormasını arzu ediyoruz. Arkasında güçlü bir iş ortağı ekosistemi barındıran, bulutta uçtan uca çözüm sağlayabilme yetkinliğimiz ile müşterilerimizin daha önce hiç düşünmedikleri şekilde BT bakış açılarını değiştireceğimize inanıyoruz. Biz CloudPro’yu bir bulut servis sağlayıcısı değil, bulut çözüm sağlayıcısı olarak tanımlıyoruz.

CloudPro kullanıcılarına neler sunuyor?

 • Bulut hizmet katmanlarının her birinde farklı hizmetlerimiz bulunuyor.
 • Hizmet olarak altyapı ( IaaS )
 • Sanal sunucular ( Windows, Linux ) ve depolama alanları
 • Sanal masaüstü (Windows)
 • Hizmet olarak Platform ( PaaS )
 • IBM ve diğer üreticilere ait yüzlerce hazır platform
 • Hizmet olarak yazılım ( SaaS )
 • Sosyal İşbirliği Çözümleri ( çevrimiçi sosyal ağ, e-posta, toplantı, takvim, dosya paylaşımı v.b )
 • Kurumsal veri yedekleme hizmetleri
 • İşletim sistemi, uygulama sunucusu, veritabanı kurulum ve yönetim desteği
 • Proje bazlı özel çözümler

CloudPro’nun hangi özellikleri ön plana çıkıyor?

 • ISO 27001 ile sertifikalandırılmış güvenlik, güvenilirlik ve kontrol
 • %99,9 kullanılabilirlik
 • Kullandıkça öde modeli
 • Maliyet avantajı
 • Hızlı kurulum, pazara hızlı çıkabilme
 • Esnek yapı
 • Yazılımlar ile sıkı entegrasyon imkanı(API)
 • Tamamı otomasyonla çalışan çok veri merkezli altyapı

CloudPro neden tercih edilmeli?

 • Kurumsal Altyapı
 • Kurumsal Güvenlik
 • Kurumsal Hizmet
 • Buluta dönüşüm için planlama yetkinliği
 • Satış öncesi ve sonrası uçtan uca destek
 • Bulut ve müşteri lokasyonundaki çözümlerin entegrasyonu, çözüme her açıdan bakabilme yetkinliği
 • Güçlü iş ortağı ekosistemi

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Tags: