Kingston Digital, Dünyanın En Geniş Kapasiteli ve Hızlı USB 3.0 Flash Belleği’ni Sektöre Sunuyor

 • DataTraveler HyperX Predator 3.0, 1 TB’a kadar belleği destekliyor
 • Veri transfer hızı, okuma esnasında saniyede 240 MB, yazma sırasında ise 160 MB’a ulaşıyor
 • SuperSpeed USB 3.0 sertifikasına sahip 

2013 International CES Las Vegas, NV and Fountain Valley, CA – Dünyanın lider bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology Company’nin flash bellek alanında uzmanlaşmış şirketi Kingston Digital, Inc., DataTraveler® HyperX® Predator 3.0 USB flash bellek sürücüsünü duyurdu. DataTraveler HyperX Predator 3.0, 1 TB’a kadar verdiği destekle dünyanın en geniş kapasiteli flash belleği olarak içinde bulunduğumuz çeyrek dönemden hemen sonra pazardaki yerini alacak. Bu bellek şu anda 512 GB kapasiteyle tüketiciye ulaşıyor. Kingston flash bellek ailesinin en hızlı üyesi olan DT HyperX Predator 3. saniyede 240 MB’lık veri okuma ve 160 MB’lık veri yazma hızıyla tüm rekorları kırıyor. Kingston’ın bu yeni flash belleği üstün özelliklerinin yanı sıra SuperSpeed USB 3.0 sertifikasıyla da rakipsiz bir konuma yerleşiyor.

Kingston’ın flash bellekten sorumlu müdürü Andrew Ewing, “Yeni DataTraveler HyperX Predator 3.0 taşınabilir flash belleğimiz, kullanıcılarımızın kendi dijital dünyalarının neredeyse tamamını yedeklemeye fırsat veriyor” diyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “Yeni belleğimizin geniş kapasitesi ve müthiş USB 3.0 veri aktarım hızı; kullanıcılarımıza zamandan tasarruf etme olanağı verirken, aynı zamanda onların, sabit disk üzerindeki hacimli HD filmler ve uygulamalara erişme, onları aktarma ve düzenleme gibi gereksinimlerinde herhangi bir performans kaybı yaşamalarının da önüne geçiyor”.

Yeni nesil USB 3.0 özellikleriyle uyumlu olan DataTraveler HyperX Predator 3.0, USB 3.0 yuvasına sahip en yeni PC’ler için optimize edildi. Büyük hacimli video ve grafik dosyalarıyla çalışan kullanıcıların yanı sıra seyahate çıktıklarında bile yanlarında kendi oyun arşivlerini taşıyan oyunseverler, bu bellek sürücüsünün kapasite ve hızından büyük bir keyif alacak.

Yeni bellek, süper kaliteli, şoklara dirençli ve üstün tasarıma sahip çinko metal alaşım gövdesiyle dikkat çekiyor. DataTraveler HyperX Predator 3.0 ayrıca özel Kingston anahtarlığı ve kılıf zinciriyle şık bir kullanım sunuyor. Ürün, etkili veri aktarım hızına sahip USB 2.0 ile geriye doğru uyumluluğu sayesinde sadece bu yuvalara sahip sistemlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

DataTraveler HyperX Predator 3.0 USB flash bellek sürücü, Kingston’ın yüksek performanslı ürünlerini temsil eden HyperX Predator ailesinin bir üyesi olarak pazara sunuluyor. Sürücü, beş yıllık garantisi, ücretsiz teknik desteği ve efsanevi Kingston güvenilirliği ile raflardaki yerini alıyor.

Daha fazla bilgi için lütfen www.kingston.com adresini ziyaret ediniz.

Kingston bellek endüstrisinde 25. yılını kutluyor. Şirket 17 Ekim 1987 yılında kuruldu ve dünyanın en büyük üçüncü parti üreticisi olarak büyümesini sürdürüyor. Şirketin 25. yıldönümüyle ilgili videosuna ve daha fazla bilgiye bu web adresinden erişebilir, Kingston tarihçesinin köşe taşları hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Ayrıca HyperX bellek ailesi de 10. yıldönümünü kutluyor. Yüksek performanslı ilk HyperX bellek modülü, Kasım 2002 itibarıyla pazara sunuldu.

Uyumluluk Tablosu

İşletim Sistemi

USB 3.0

USB 2.0

Windows® 8

Evet

Evet

Windows® 7 (SP1)

Evet

Evet

Windows Vista® (SP1, SP2)

Evet

Evet

Windows XP (SP3)

Evet

Evet

Mac OS X v.10.6.x +

Evet

Evet

Linux v. 2.6.x+

Evet

Evet

 

Kingston DataTraveler HyperX Predator 3.0

Ürün Kodu Kapasite ve Özellikler
DTHX30/512GB DataTraveler HyperX Predator USB 512GB
DTHX30/1T DataTraveler HyperX Predator USB 1TB

 

 

 

Kingston HyperX Predator 3.0 Özellikleri ve Standartları:

 • En yüksek kapasiteler: yasal verilerden oluşan tüm dijital dünyanızı artık bir USB sürücü üzerinde saklayabilirsiniz
 • En üstün performans: zengin medya içeriklerinizi aktarırken aynı anda farklı transfer hızlarından faydalanarak zamandan tasarruf edin
 • 8 kanallı mimari: bazı uygulamaları disk yerine taşınabilir bellek üzerinden kullanmanın avantajını yaşayın
 • Çinko alaşımlı gövde: usta işi gövde tasarımı ve dayanıklı veri saklama ortamı
 • HyperX kılıf zinciri: taşınabilir veri saklama ortamı için şık kıvrımlara sahip seçkin aksesuar
 • Garantili: güven sunan beş yıl garanti ve ücretsiz teknik destek
 • Hızlar¹ USB 3.0: 240 MB/s okuma ve 160 MB/s yazma

USB 2.0: 30 MB/s okuma ve 30MB/s yazma

 • Geriye doğru uyumluluk USB 2.0
 • Kapasiteler²: 512 GB, 1 TB (ilk çeyrekten sonra)
 • Boyutlar: anahtarlık olmadan: 2.8346″ x 1.0606″ x 0.8268″ (72 mm x 26.94 mm x 21 mm)

anahtarlıkla: 3.4854″ x 1.0606″ x 0.8268″ (88.53 mm x 26.94 mm x 21 mm)

 • İşletim Isısı: 32° F -140° F (0° C –  60° C)
 • Veri Saklama Ortam Isısı: -4° F – 185° F (-20° C – 85° C)
 • USB 3.03: en son USB standartlarını sağlamanın yanı sıra USB 2.0 ile geriye uyumluluğu vardır

 

1 Hız ana donanım, yazılım ve kullanıma göre değişebilir.

2 Flash saklama cihazı için listelenen kapasitelerden bazıları, formatlama ve diğer fonksiyonlar için geçerlidir, bu nedenle veri depolama için söz konusu olmayabilir. Örneğin, veri saklama için gerçek kapasite ürün için listede gösterilenden daha düşük olabilir. Daha fazla bilgi için Kingston’ın Flash Guide dokümanına bakınız. (www.kingston.com/flash_memory_guide).

3 Ana sistemin USB 3.0 yuvasına sahip olması gerekir.

 

Comments are closed.