KOBIL, Türkiye’deki Ar-Ge merkezini 200 uzmanla büyütmeyi hedefliyor

Bankacılık sektörü başta olmak üzere, 32 yıldır kimlik doğrulama ve güvenlik çözümleri sunan Almanya merkezli KOBIL, dünyanın çeşitli ülkelerinde kurduğu Ar-Ge merkezleriyle dikkat çekiyor. KOBIL’in Ar-Ge merkezlerinin bulunduğu ülkeler arasında, %70’lik kapasiteye sahip Almanya başta olmak üzere Türkiye, Hindistan, İsviçre, Amerika ve Ukrayna yer alıyor. Yatırımlarının odağına Ar-Ge stratejisini alan KOBIL, Türkiye’deki büyümesini sürdürüyor. KOBIL’in Türkiye’deki büyüme hedefleri arasında 30 olan Ar-Ge çalışanı sayısını kademeli olarak 200’e çıkarmak da bulunuyor. KOBIL Kurumsal Pazarlama Direktörü Dilara Koyun, global vizyonlarına uygun ürünleri Alman ve Türk mühendisliğini harmanlayarak geliştirdiklerini vurguluyor. Türkiye ofisinin sürekli bir büyüme içerisinde olduğunu dile getiren Koyun, şu an itibariyle 50 ürünün patentini aldıklarını, doğru Ar-Ge stratejisiyle yeni ürünler geliştirmeye devam edeceklerini belirtiyor.
Geliştirdiği yüksek güvenlikli ve kanıtlanabilir çözümleriyle bankacılık sektörü başta olmak üzere güvenlik kavramını yeniden tasarlayan KOBIL, 6 ülkede geniş ekiplerle yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Türkiye’de yer alan Ar-Ge merkezinin faaliyetleri kapsamında; Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Körfez Bölgesi, Uzak Doğu ve bölge ülkeler başta olmak üzere, birçok global projeye destek veriliyor. Son bir yıl içerisinde Ar-Ge dahil Türkiye ofisindeki çalışan sayısını 3 kat artıran ve 30 uzmana ulaşan KOBIL, bu sayıyı 2 yıl içerisinde 200’e çıkarmayı hedefliyor. Ar-Ge merkezlerindeki alanında uzman kişilerden oluşan çalışma grupları ve bütüncül yaklaşımı KOBIL’in başarısının temelinde yer alıyor. Alman ve Türk mühendislik güçlerini bir araya getirip Türkiye’nin güvenli dijitalleşmesine de büyük katkıda bulunan KOBIL, bu alanda vazgeçilmez bir aktör haline gelmenin bilinciyle çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.
PSD2 gereksinimlerine de cevap veren Çift 7 Katmanlı Güvenlik çözümü ile yeni bir bankacılık çağını başlatan KOBIL, Türkiye’deki Ar-Ge faaliyetlerini de önemli ölçüde artırıyor. KOBIL Kurumsal Pazarlama Direktörü Dilara Koyun yaptıkları çalışmaları şu şekilde dile getiriyor: “KOBİL olarak gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızla dünya çapında önemli ve büyük projelere imza atıyoruz; uzman ekiplerimizle tüm bankalara yaratıcılığı ve tercih edilebilirliği yüksek çözümler sunuyoruz. Uygulamalarımızın tüm iletişim ortamlarını Akıllı Güvenlik Yönetimi Sunucusu (Smart Security Management Server) ile koruyarak online güvenlik kontrollerimizi mükemmel seviyede gerçekleştiriyoruz. Gelecek hedeflerimiz ve beklentilerimiz çok yüksek çünkü biz geleceğin tamamen dijitalleşeceğine ve dünyadaki her şeyin birbiriyle iletişime ve etkileşime geçme kapasitesine sahip olacağına inanıyoruz. Bu nedenle KOBIL olarak güvenli, bağlayıcı, güvenilir kimlik ve iletişim için çalışıyoruz. Gelişen her teknolojiye ürünlerimizi adapte etmek için çalışıyor ve farklı iş alanlarında bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

KOBIL çalışanlarına, Avrupa standartlarında çalışma koşulları sunduklarını ve yaratıcı beyinlere önemli fırsatlar sağladıklarını belirten Koyun, “Türkiye Ar-Ge ofisi hızla büyüyen bir ekibi içerisinde barındırıyor. Dünya standartlarının üzerindeki ürünlerimizi, iş ortaklarımızla el ele vererek hayata geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Heyecan dolu ve dinamik bir ekibe sahip olan Türkiye ofisinin, KOBIL’in global hedeflere ulaşılması için gereken bütün desteği vereceğine inanıyoruz” dedi.

Tags: No tags

Comments are closed.