LinkPlus ve PTC işbirliği IoT teknolojilerine geçişi hızlandıracak

25 yıldır Oracle’in Türkiye’deki ilk ve tek distribütörü olan ve 2016’da Redington kuruluşları arasına girerek katma değerli toplayıcılık anlayışını benimseyen LinkPlus; Hitachi, Red Hat, Trend Micro, Splunk, Versa Networks ve Mobilelro gibi önemli şirketlerle gerçekleştirdiği işbirliklerini başarıyla sürdürüyor. Haziran 2018 itibariyle; 1.16 Milyar Doları aşan gelire sahip ve Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT), Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında çözümler sunan PTC’nin Türkiye Distribütörlüğünü üstlenen LinkPlus, dağıtım ve faaliyet ağını giderek genişletiyor. LinkPlus bu ortaklıkla, hızla gelişen teknolojilere adapte olarak, global rekabeti yakalamak isteyen şirketlere büyük bir fırsat sunacak.

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM), Akıllı Üretim / Endüstri 4.0, Servis Yaşam Döngüsü Yönetimi, Nesnelerin İnterneti (IoT), Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında; Uzay ve Savunma, Otomotiv, Elektronik ve Yüksek Teknoloji, Sanayi, Perakende ve Tüketici, Tıbbi Cihazlar sektörlerinde faaliyet gösteren 800 aşkın şirkete hizmet veren PTC’nin 30 ülkede 6000’den fazla çalışanı, 1150 iş ortağı ve 300 Bin çözüm geliştiricisi bulunuyor.

PTC ile gerçekleştirdikleri işbirliğiyle şirket ve kurumlara çağın teknolojilerine uyum sağlamalarında yardımcı olacaklarını ifade eden LinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan şöyle konuştu: “IoT pazarı hızla gelişmeye ve etkisini artırmaya devam ediyor. Öyle ki, International Data Corporation (IDC)’nin verilerine göre sadece Afrika ve Orta Doğudaki bölgesel pazar değerinin 2021 itibariyle 12,62 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Hızlı teknoloji adaptasyonu, artan güvenlik tehditleri, müşterilerin gelişmiş verimlilik ve düşük toplam maliyet talepleri ve 5G gibi geleceğin teknolojilerinin IoT pazarını daha da ileriye taşımayacağı öngörülüyor. Dolayısıyla bu hızlı dönüşüme hızlı uyum sağlayacaklar kazançlı olacak. PTC ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde birçok şirketin bu sürece çok daha kolay adapte olmasına ve global rekabette öne çıkmasına yardımcı olacağız.”

Küreselleşen dünyada teknolojik yatırımların gün geçtikçe daha fazla artmasını beklediklerini, bu nedenle LinkPlus ile olan anlaşmanın en doğru zamanda gerçekleştiğini düşündüklerini dile getiren PTC Genel Müdürü Bilgehan Baykal ise; “LinkPlus’ın sunduğu uluslararası standartlardaki hizmeti, bilgi birikimi, tecrübesi ile PTC’nin üstün ve yenilikçi teknolojisiyle birlikte Türkiye iş dünyasının sunduğunuz hizmetlere hızla adapte olmalarını sağlayacağımıza inanıyoruz. Satıştan hizmete, eğitimden müşteri memnuniyetine kadar olan bütün süreçleri iş ortaklarımızla birlikte tasarlayıp son kullanıcıya sunmayı planlayan vizyonumuzu Türkiye’de katma değerli distribütörümüz LinkPlus ile birlikte hayata geçireceğiz. Kurum ve şirketlere bağlantılı dünyada daha verimli şekilde çalışabilmeleri için LinkPlus kalitesiyle akıllı ve yenilikçi çözümler sunacağımız için mutluyuz. Dijital ve fiziksel dünyayı daha da yakınlaştırma vadimizi gerçekleştirmemizde ve geleceğin yeniliklerine öncülük etme hedefimizi sürdürmemizde Redington’un gücünü arkasına alan LinkPlus’ın Türkiye distribütörümüz olmasının büyük katkı sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Tags: No tags

Comments are closed.