LinkPlus ve Veritas’tan Türkiye’deki bilişim pazarını büyütecek işbirliği

Türkiye’de önde gelen birçok teknoloji üreticisinin distribütörlüğünü başarıyla üstlenen LinkPlus, Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin %86’sı dahil olmak üzere, dünyadaki en önemli kurumlara veri koruma, yedekleme ve veri güvenliği gibi önemli alanlarda hizmetler sunan Veritas’la yeni iş ortaklığını duyurdu. Yeni nesil distribütörlük anlayışı ve bilgi teknolojileri çözümleriyle iş ortaklarına değer katan LinkPlus, bu işbirliğiyle Türkiye’deki bilişim pazarına önemli katkılar sunmayı hedefliyor. Gelişmiş kanal ekosistemi ve sektör tecrübesiyle LinkPlus, Veritas’ın Türkiye operasyonlarında pazar payının artırılması ve satış stratejilerinin zenginleştirilmesi kapsamında opsiyonlu modeller üzerinde çalışacak.

 

 

Türkiye’de 25 yıldır Oracle’ı başarıyla temsil eden ve 2015 yılının sonu itibariyle Redington kuruluşları arasına giren LinkPlus; önde gelen teknoloji üreticileriyle gerçekleştirdiği iş birliklerini başarıyla sürdürüyor. İş ortaklarının verdiği güçle Türkiye’nin teknoloji sağlayıcısı konumunda bulunan şirket son olarak gerçekleştirdiği Veritas iş birliğiyle de bu misyonunu pekiştiriyor.

 

Kurumsal veri koruma ve yazılım tanımlı depolama çözümleriyle dünya pazarında lider bir konumda yer alan Veritas iş ortaklarının en önemli kurumsal veri sorunlarına çözümler üretiyor. Çoklu bulut çözümüyle veri kesintisini önleme ve bulunulan her yerden verileri koruma avantajı sunan Veritas, NetBackup çözümüyle de sistem kurtarma ve SaaS yedeklemelerinde benzersiz hız ve kolaylık sağlıyor. Veritas ayrıca iş devamlılığı(sürekliliği) noktasında geliştirdiği Cloudmobility ile şirketlerin genel buluta geçişini esnek hale getirerek süreklilik olanağı verirken yazılım tanımlı depolama ve bilgi yönetimi hizmetleriyle de bilişsel nesne depolama ve veri analizi gibi konularda iş ortaklarını güçlendiren çalışmalar yürütüyor.

 

 

LinkPlus ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında konuşan Veritas Türkiye Kanal Satış Müdürü Bahadır Öztürk: “Veritas olarak Türkiye operasyonlarımız çerçevesinde 3 yıldır yürüttüğümüz başarılı çalışmalarla yakaladığımız büyüme potansiyelimizi devam ettirmek ve ileriye taşımak için daha da güçlü bir kanal ekosistemi oluşturmak istiyorduk. Bu doğrultuda mevcut kanal ekosistemimize yeni iş modellerine sahip, farklı sektörlerle temas eden iş ortaklarını dahil etmek hedefiyle LinkPlus’la distribütörlük anlaşmasına imza attık. Bu iş birliğiyle Türkiye’de daha büyük işleri hayata geçireceğimizidüşünüyoruz. Gelişmiş kanal ekosistemi ve sektör tecrübesiyle LinkPlus, bu alanda çok önemli bir rol oynayacak.  Bu amaç doğrultusunda LinkPlus ve Veritas olarak mevcut piyasa şartlarında müşterilere katma değerli çözümler sunabilmek adına satış stratejilerini zenginleştirecek opsiyonlu modeller üzerinde çalışacağız. Geleneksel distribütörlük modelinin katma değerli bir modele evirildiği bu dönemde yenilikçi birçok projede büyük başarılar elde edeceğimize inanıyoruz.” dedi.

 

Veritas işbirliği ile Türkiye’deki bulut pazarını daha da büyüteceklerini ifade eden LinkPlus İş Birimi Direktörü Cenk Soyluoğlu ise: “Veritas ile oluşturduğumuz güçlü sinerjinin itici bir güç yaratarak Türkiye bilişim pazarına değer kazandıracağına inanıyoruz. Veritas’ın veri yedekleme, veri yönetimi ve bulut çözümlerinin, LinkPlus iş ortakları için güçlü bir çözüm olacağını ve katma değerli dağıtım modeliyle pazarda önemli bir yer tutacağını düşünüyoruz. Bahadır Bey’in söylediği gibi Veritas son 3 senedir özellikle kurumsal müşteriler ve projelerde çok büyük başarılara imza atıyor. Veritas’ın hem ürün portföyü hem de bu portföyün kurumların ihtiyaçlarına çok iyi cevap vermesi bu başarının arkasındaki en büyük etmenlerden biri. LinkPlus olarak Veritas’ın bu başarısını iş ortaklarımızın da destek ve çabasıyla daha fazla sayıda kuruma ulaştırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

LinkPlus Hakkında

LinkPlus, 1995 yılında kurulmuş ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir şirkettir.  Kurulduğu günden beri Oracle ürünlerinin distribütörlüğünü yapan firma, her geçen gün distribütörlük ağını genişletmekte ve büyüme potansiyelini artırmaktadır. LinkPlus, 2015 yılı sonu itibari ile Orta Doğu, Türkiye ve Afrika genelinde BT sektöründeki en büyük ve en hızlı büyüyen bölgesel distribütörlerden biri olan Redington Group’un bir parçası olmuştur. LinkPlus’ın ana hedefi, katma değerli iş modeli anlayışı ile bilgi, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren müşterilerine iş ortakları aracılığıyla ürün ve hizmet sunmaktır. LinkPlus’ın katma değerli iş modeli yaklaşımı, sadece finansal işlemler yapan ve stok tutan bir şirket olmaktan öteye taşıyıp müşterilerine yeni değerler kazandırıp onlara ürün ve hizmet sunan bir şirket haline getirmiştir. Bu anlayış doğrultusunda LinkPlus, dağıtım ağını her geçen gün genişletmektedir. Daha fazlasını öğrenmek için lütfen ziyaret edin: www.linkplus.com.tr

 

Veritas Hakkında

Veritas Technologies, küresel kurumsal veri koruma ve yazılım tanımlı depolama pazarında liderdir. Global Fortune 500’ün %86’sı dahil olmak üzere, dünyanın en önemli işletmelerine yardımcı olur, verilerinizi yedekler ve kurtarır, güvenli ve erişilebilir durumda tutar, başarısızlığa karşı korur ve yasal mevzuata uyum sağlar. İşletmeler BT altyapısını modernleştirdikçe, Veritas, riskleri azaltmalarına ve verilerini değerlendirmelerine yardımcı olan teknolojiyi sunar. Veritas hakkında ayrınlı bilgi için www.veritas.com adresinden daha fazla bilgi edinebilir ya da @veritastechllc twitter adresinden Veritas’ı takip edebilirsiniz.

 

Veritas ve Veritas Logosu, Veritas Technologies LLC’nin veya bağlı kuruluşlarının ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer isimler kendi sahiplerinin ticari markaları olabilir.

Tags: No tags

Comments are closed.