Nielsen, Brandbank’i satın alıyor

Tüketicilerin izledikleri ve satın aldıkları konusunda dünyanın önde gelen bilgi ve içgörü sağlayıcısı Nielsen Holdings N.V. (New York Borsası: NLSN) bugün, Hızlı Tüketim Ürünleri ürün ve marka imajı içeriğinin mağaza içi, basılı tanıtım ve e-ticaret platformları üzerinden perakende sendikasyonu için dijital ortamda toplanması, yönetilmesi ve dağıtılmasında uzmanlaşmış, deneyimli bir dünya lideri olan Brandbank firmasını satın alma işlemini başarıyla tamamladığını duyurdu.

Konuya açıklık getiren Nielsen global başkanı John J. Lewis “Bu satın alma, şirketimizin dijital gelişiminde heyecan verici bir atılımı ifade ediyor. Bu yeni dijital yetkinlikler, mevcut global ürün referansı bilgilerimizi ve operasyonel süreçlerimizi zenginleştirerek müşterilerimiz adına daha yüksek analitik yetkinliklere ulaşmamızı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Lewis, “Bu adım, Nielsen’ı Hızlı Tüketim Ürünleri/perakende talep zincirinin merkezine ve perakendenin temeline yerleştiriyor. Ayrıca, giderek daha fazla mobil ve dijitale yönelen bir alışverişçi neslinin dikkatini çekmek için müşterilerin e-ticaret fırsatlarını ortaya çıkarmalarına ve yönlendirmelerine yardım edebilmemiz açısından bize çok önemli bir görev de veriyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Nielsen, tüm Brandbank verilerini, iş süreçlerini ve devam etmekte olan müşteri çalışmalarını iktisap edecek. Şirket, İngiltere, İrlanda, Fransa, Hollanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Türkiye, Çin, Tayland ve Malezya’daki Brandbank ekiplerini de entegre edecek. Bunun yanı sıra, Amerika, Kanada ve Almanya’daki Brandbank müşterileri ile de temas halinde.

Comments are closed.