Nielsen Yeni Mezun Mühendisleri Araştırma Sektörüne Davet Ediyor

Nielsen Yeni Mezun Mühendisleri Araştırma Sektörüne Davet Ediyor

Dünyada araştırma sektörünün önde gelen firmalarından Nielsen, yeni mezun mühendis gençleri hedeflediği ve geçtiğimiz sene 1200’ün üzerinde kişinin ilgi gösterdiği “Nielsen Graduate Program”ın başvuru sürecini geçtiğimiz günlerde başlattı. Nielsen bu program ile gelecekteki liderlerini yetiştirmeyi hedefliyor. Haziran ayına kadar devam edecek başvuru sürecinin sonunda çeşitli mühendislik dallarından mezun gençler Nielsen ekibine katılma şansı yakalayacak. Kadrosundaki mühendis sayısını her yıl artıran Nielsen, bu programla genç yetenekleri araştırma sektörüne kazandırmayı planlıyor.

Yenilikçi uygulamalarıyla tüketici araştırmaları ve medya ölçümleme alanlarında lider şirketlerden olan Nielsen, kadrosuna katacağı mühendislerle ekibini güçlendirmeye devam etmek istiyor. Bu yaklaşımdan hareketle son yıllarda uygulamaya aldığı “Nielsen Graduate Program” ile gelecekteki liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Nielsen, üniversitelerin mühendislik bölümlerinden yeni mezun olmuş başarılı gençlere kariyer imkanı tanıyor. 2014 yılında 1200 başvuru alan Nielsen Graduate Program’ın bu sene de yoğun ilgi gören başvuruları Haziran ayına kadar devam edecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Nielsen Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Odabaşı, program kapsamında her sene genç yetenekleri ekibe kattıklarını belirterek, “aramıza katılan arkadaşlarımızı işimizin gerektirdiği teknik beceri ve yetkinlikleri geliştirebilecekleri bir dizi eğitimden oluşan programa alıyoruz. Program sonunda pazara ilişkin bir sunumla Nielsen yöneticilerinin bulunduğu kuruldan geçmeleri gerekiyor. Bu kuruldan geçen arkadaşlar terfiye hak kazanmış oluyorlar. Program, genç arkadaşlarımıza iş üzerinde deneyim kazanırken bir yandan yoğun eğitimler sağladığı için kariyerlerini daha hızlı ilerletme olanağı tanıyor.” dedi.

Nielsen, ekibindeki mühendis ağırlığını her sene artırıyor

Tüketici araştırmaları ve medya ölçümleme sektörünün liderlerinden Nielsen, farklı alanlarda eğitim almış uzmanların bulunduğu ekiplerle daha yaratıcı ve üretken çalışmalara imza atacağı yaklaşımını benimsiyor. Her geçen yıl kadrosundaki mühendis ağırlığını artıran Nielsen, 2014 yılında bir önceki yıla göre %50 daha fazla profesyonel mühendisi ekibine kattı. Ayrıca şirket, bir önceki yıla göre 4 katı mühendislik öğrencisini de pazar araştırması sektörüyle tanıştırdı ve kendilerine profesyonel hayatta deneyim sahibi olma şansı verdi. “Nielsen’de kendin olabilirsin!” sloganıyla mühendis bakış açısının araştırma ve hizmet süreçlerinde verim ve kaliteyi artıracağına inanan Nielsen, mühendisleri pazar araştırması sektörüne davet ediyor.

Nielsen Hakkında

Nielsen N.V. (NYSE: NLSN) tüketicilerin ne izlediği ve satın aldığı hakkında kapsamlı bir anlayış sunan global bir performans yönetimi şirketidir. Nielsen’ın Medya Ölçümleme segmenti medya and reklam sektöründeki müşterilerine görsel, işitsel ve basılı tüm mecralar kapsamında izleyici ölçümleme hizmetleri sunmaktadır. Tüketici Araştırmaları segmentinde ise paketli tüketim ürünleri ve perakende sektörlerine yönelik olarak global bakış açısıyla perakende performans ölçümleme hizmeti vermektedir. Nielsen her iki segmentteki veri kaynaklarını başka verilerle de birleştirerek müşterilerine dünya çapında birinci sınıf ölçümleme ve analitik hizmetleri sunmaktadır. S&P 500 endeksinde yer alan Nielsen, dünya nüfusunun %90’dan fazlasını kapsayan 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için www.nielsen.com.

Tags: No tags

Comments are closed.