Nutanix, 2019 Canalys EMEA Kanal Liderliği Matrisi’nde Liderlik Unvanını Elde Etti

Kurumsal bulut bilişim sektörünün liderlerinden Nutanix (NASDAQ: NTNX) bugün, 2019 Canalys EMEA Kanal Liderliği Matrisi’nde Liderlik unvanını elde ettiğini duyurdu. Yapılan çalışmada şirket, EMEA bölgesinde kanal yönetimi kategorisindeki en yüksek puanlı hiper bütünleşik altyapı şirketi oldu.

Liderlik Matrisi çalışması, kanaldan alınan 12 aylık geri bildirimler ile birlikte Canalys uzmanlarının marka performansı, strateji, yatırım, uygulama ve planlanan girişimler üzerine yaptığı analizleri kapsıyor. Nutanix bu çalışmada iş ortaklarından en yüksek puanı alıp bu alanlarda en güçlü yıllık büyümeyi göstererek liderlik unvanını elde etti.

“2019’da Nutanix EMEA kanalda önemli bir büyüme kaydetti. Yeni kanal programlarımız ve müşterilerimizle birlikte ulaştığımız ivme sayesinde bunu başardık.” diyen Nutanix EMEA Bölgesi Kıdemli Kanal Satış Direktörü Cyril VanAgt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu Nutanix için gurur dolu bir an. Satış, pazarlama, kaynak kullanımı ve müşteri desteği alanlarındaki yatırımlarımızın iş ortaklarımızın başarısına katkı sağladığını görüyoruz.”

Nutanix’in elde ettiği liderlik unvanı, şirketin kanalda iş yapmayı kolay ve sade hale getirme kararlılığını ve iş ortaklarının kârını artırmaya yönelik yatırımlara verdiği önceliği yansıtıyor. Nutanix’in kanal üzerinden satış yapma önceliğine değer veren kanal iş ortakları, şirketi aralık ayı Canalys raporunda şu alanlarda ilk iki sıra içine yerleştirdi:

  • Kanalda en kaliteli teknik destek kategorisinde en yüksek puan
  • Pazarlama faaliyetleri ve potansiyel müşteri elde etme kategorisinde en yüksek puan
  • Hizmet ve destek ile büyümeyi destekleme kategorisinde en yüksek puan
  • Ürün bulunabilirliği ve tedarikinde 2’nci sıra
  • İş yapma kolaylığında 2’nci sıra

“Nutanix Kanal Ayrıcalıkları ekibi ile çalışmak ilk günden itibaren gerçek bir iş ortağıyla çalışmak gibi oldu.” diyen SCC İngiltere İş Birliği ve Ortaklıklar Direktörü Will Carver, ardından şunları söyledi: “SCC’nin başarısına yatırım yapan Nutanix bize satışlarımızı artırmamız ve müşterilerimize destek olmamız için gereken araçları ve bilgileri sağladı.”

Yapılan bu duyuru, Nutanix’in geçtiğimiz yıl boyunca gerçekleştirdiği yeni ve gelişmiş teşvik ve iade programı, kanal destek ve yönetim ekibine ek yatırımlar, yeni dağıtımcı programı, yeni pazarlama ve potansiyel müşteri elde etme kampanyaları, iş ortakları için daha fazla teknik eğitim ve sertifika programları gibi çalışmalarıyla ulaştığı olağanüstü ivmenin bir sonucu.

Bunların yanı sıra Nutanix’in Hewlett Packard Enterprise, Fujitsu ve Lenovo gibi HCI iş ortaklarıyla birlikte yürüttüğü ürün çıkarma ve talep geliştirme çalışmaları da kendi ihtiyaçlarına yönelik hibrit bulut çözümleri arayan müşterileri ve kanal iş ortaklarını memnun etti.

“Nutanix olarak iş ortakları üzerinden yürütülen bir satış modelini benimsiyoruz. Kanal ortaklarımızın, müşterilere ve işlerine kattığımız değeri fark ettiğini görmek bizi mutlu etti.” diyen Nutanix EMEA Bölgesi Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sammy Zoghlami, sözlerini şöyle tamamladı: “Ortak elde ettiğimiz bu başarıdan dolayı kanal iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. 2020’de de birlikte daha da fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Ek Kaynaklar:

Comments are closed.