Ofisim, Şirketlere 50 bin TL’ye Kadar Tasarruf Sağlıyor

Yenilikçi yazılım çözümleriyle dikkat çeken girişim şirketi Ofisim, sunucu bakımı ve güvenlik maliyetlerinde firmaların büyüklüklerine göre yılda 5000 TL ile 50.000 TL arasında bir tasarruf sağlıyor. Ofisim’in sunduğu “kullandığın kadar öde” modeli sayesinde, iş süreçlerinde bulut ortamında sunulan uygulamalardan faydalanan şirketlerin tek maliyeti kullanıcı başı lisans ücreti oluyor.

Şirketinizin ihtiyaç duyabileceği tüm yazılımları tek çatı altında toplayan Ofisim, bulut tabanlı modüler yapısı sayesinde kod bilmenize gerek duymadan iş uygulamalarınızı geliştirebilmenizi sağlıyor. CEO’luğunu ABD Microsoft’ta uzun yıllar çalışan Serdar Turan’ın yaptığı Ofisim, yeni nesil çözümlerle, şirketlerin iş süreçlerinde ihtiyaç duyduğu uygulamaları ve modülleri geliştiriyor, aynı zamanda var olan sisteminizi de sunduğu çözümlere entegre ediyor.

Kurumların teknoloji yatırımlarının en büyük bölümünü oluşturan sunucu satın alma, sunucu bakımı ve veri güvenliği maliyetlerinden kurtulmanızı sağlayan Ofisim, kullanıcılara istediği zaman istediği yerde, masa üstü ve mobilden erişim imkanı sunuyor.

Donanım, bakım, güvenlik maliyetlerinde ve personel sayısında tasarruf

Kurumsal seviyede mal satışı yapan firmalarda ürün, teklif ve siparişlerin yönetimi problem olabiliyor. Ürünlerin doğru bir şekilde kataloglanması, gelen teklif taleplerine hızlı bir şekilde dönüş yapılması ve sipariş kayıtlarının alınması ciddi zaman maliyeti oluşturuyor. Kataloğunda binlerce ürünü olan ve günde onlarca teklifi takip etmek zorunda kalan bir firma, en az iki tam zamanlı personel istihdam etmek zorunda kalırken, ortalama müşteriye dönüş zamanı yine de günler alabiliyor.

Ofisim’in sunduğu avantajlarla ürün, teklif ve sipariş yönetim süreçlerini otomasyona geçiren firmaların, personel sayısında %50 tasarruf sağladığını ve müşteriye dönüş sürecinde ortalama 10 kat daha hızlı olabildiğini belirten Ofisim CEO’su Serdar Turan; “Bunun yanında firmalar içeride donanım barındırmak ve ilgili sistemlerin bakımı ve güvenliği ile uğraşmak zorunda da kalıyorlar. Ofisim sayesinde sadece donanım, bakım ve güvenlik maliyetlerinde firma büyüklüğüne göre yıllık 5000 TL ile 50.000 TL arasında bir tasarruf sağlanabiliyor” dedi.

“Kullandığın kadar öde” modeliyle maliyetleri sıfıra indiriyor

Çağrı merkezi sektöründe faaliyet gösteren orta büyüklükte bir firmanın ihtiyacını karşılayacak CRM yazılımına geleneksel yöntemlerle sahip olunduğunda ekstra maliyetler çıkardığını da dile getiren Serdar Turan, “Çağrı merkezi sistemlerinde her müşterinin, ürün, sipariş gibi kayıtları sistemde tutuluyor. Tüm müşterilerin verilerinin aynı sistemde kayıtlı olması, firmaların karşısına veri güvenliği konusunu önemli bir ihtiyaç olarak çıkarıyor” dedi.

Geleneksel yazılımlarda veri tabanı ve uygulamaların güvenliği için ekstra güvenlik duvarı, donanımı ve yazılımı kullanıldığını söyleyen Turan, “Firmalar kendi sunucu, firewall ve ağ donanımlarına 50.000 TL’ye varan maliyetlerle sahip olabiliyor. Sunuculara kurulacak olan işletim sistemi ve veri tabanı yazılım lisanslarına yıllık 10.000 TL’ye varan ücretler ödemek zorunda kalıyorlar” dedi.

Ofisim’in tüm bu maliyetleri sıfıra indirdiğini vurgulayan Turan, “Geleneksel yöntemlerle böyle bir yazılımı satın almak istediğinizde, donanım ve lisans ücretleri haricinde, yazılımın kendi kullanıcı başı lisans ücretlerinin de ödenmesi gerekiyor” diyerek, Ofisim’in “kullandığın kadar öde” modeli ile bulut üzerinde sunduğu yüksek güvenlikli uygulamaları sayesinde sadece kullanıcı başı lisans ücreti ödenmesinin yeterli olduğuna dikkat çekiyor.

İnternet bankacılığıyla aynı güvenlik teknolojisini kullanıyoruz

Ofisim’in kullandığı sistemin, internet bankacılığında kullanılan sistemle aynı yüksek güvenlik teknolojisine sahip olduğunun altını çizen Serdar Turan, sunucularını 256bit SSL şifreleme teknolojisiyle koruduklarını ve tüm verilerin yedeklemeleriyle birlikte üst düzey güvenlik altında olduğunu, dolayısıyla müşterilerinin veri güvenliği konusunda endişe etmesine gerek kalmadığını belirtiyor.

Ofisim’in yenilikçi ürün ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için primeapps.io ve ofisim.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Tags: No tags

Comments are closed.