“OpenLab Uygulamalı Laboratuvar Atölyesi” Analiz ve Laboratuvar Fuarı’nda İzlenebilecek!

Temizoda, Biyoteknoloji, Analiz ve Laboratuvar Fuarları 20-22 Nisan 2017 tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşacak. CBA Bilim ve Teknoloji Buluşması platformunda bir araya gelecek olan Temizoda Teknolojileri, Biyoteknoloji ve Yaşam Bilimleri, Analiz ve Laboratuvar Endüstrisi sektörleri, sıra dışı bir etkinlik ile fark yaratmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde moleküler biyoloji alanında yapılacak ilk canlı laboratuvar atölyesi: OpenLab

OpenLab Uygulamalı Laboratuvar Atölyesi ile Türkiye’de ilk defa fuar ortamında moleküler biyoloji alanında canlı laboratuvar uygulaması hayata geçirilecek. Uygulama pratiklerinin kullanıcılar tarafından gözlemlenmesini ve deneyimlenmesini hedefleyen OpenLab Canlı Laboratuvar uygulaması; CBA Bilim ve Teknoloji Buluşması’nın en önemli etkinliklerinden biri olmaya aday.

Bilimsel koordinasyonu Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden Prof. Dr. Nesrin Özören ve ERES Biotechnology firmasından Elçin Ekşi tarafından yapılan etkinlikte; DNA Saflaştırma İstasyonu, Mikroskop ile Gözlem İstasyonu, Antibiyotik Direnç Deneyi İstasyonu ve PCR ile Sütte Bakteri Tespiti analizleri gerçekleştirilecek.

LabForum ile moleküler biyoloji ve genetik alanında ilgi çekici bilgiler ve son gelişmeler paylaşılacak…

OpenLab ile eş zamanlı düzenlenecek olan LabForum kapsamında ziyaretçilere moleküler biyoloji ve genetik alanında ilgi çekici bilgiler ve gelişmeler aktarılacak. Bilimsel program kapsamında ‘‘DNA, RNA ve Proteinlerin Dünyasına Yolculuk’’, ‘‘Model Organizmalar ve Hastalık Modellerinin Faydaları’’, ‘‘Sağlıklı Bireylerde Genetik Risk Analizi’’, ‘‘Canlılardaki Hatalarda Evrimin İzleri’’, ‘‘GDO’lu mu Saklasak, GDO’suz mu?’’, ‘‘Canlılardaki Hatalarda Evrimin İzleri’’, ‘‘Biyoenformatik Uygulamalarla Kalıtsal Hastalık Tanısı’’, ‘‘Osmanlı’dan Günümüze Aşılar’’ ve ‘‘Antik DNA’nın Fısıltıları’’ gibi önemli konu başlıkları ele alınacak.

OpenLab Uygulamalı Laboratuvar Atölyesi Hakkında

Organizasyon: Akdeniz Tanıtım, Prosigma Tanıtım, GelecekHane

Bilimsel Koordinasyon: Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Moleküler Biyoloji Derneği

Teknik Koordinasyon: ERES Biotechnology

Sponsor Firmalar: Baykon End. Kontrol Sistemleri San. ve Tic. A.Ş, Bor-Kim Kimya Tıp Teknik Elektronik ve Lab. Ekip. San. Tic. Ltd. Şti, Delta Lab. Tezgah Sist. İth. İhr. Paz. Ltd. Şti, İncekaralar Tıbbi Cihazlar Tic. A.Ş, Labo Makina San. ve Tic. A.Ş, Metis Biyoteknoloji ve Dış Tic. Ltd. Şti, Metisafe Temizoda ve Biyogüvenlik, Nüve Sanayi Malz. İmalat ve Tic A.Ş, Orkim Kimyevi Maddeler Tic. Ltd. Şti, Sinan-Son Laboratuvar ve Sağlık Malz. San. Tic. Ltd. Şti, Şahinler Kimya Bilg. Tekstil Koz. San. Tic. Ltd. Şti, Tetra Teknolojik Sistemler Ltd. Şti.

Tags: No tags

Comments are closed.