SAS MEEE Bölgesi’nin ilk “Banking Executive Connect” etkinliğini İstanbul’da düzenledi - F5 İletişim Yönetimi - PR Ajansı
57803
post-template-default,single,single-post,postid-57803,single-format-standard,qode-core-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,pitch-ver-1.3, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

SAS MEEE Bölgesi’nin ilk “Banking Executive Connect” etkinliğini İstanbul’da düzenledi

SAS MEEE Bölgesi’nin ilk “Banking Executive Connect” etkinliğini İstanbul’da düzenledi

“SAS, MEEE (Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa) Bölgesi’nde bir ilk olan “Banking Executive Connect” etkinliğini bankacılık ve finans sektörünün önde gelen isimlerinin katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirdi. Etkinlikte, analitik ve yapay zekânın yakın gelecekte bankacılık sektörünü nasıl etkileyeceği, sektör fonksiyonlarını ve normlarını ne yönde değiştireceği; blok zinciri, fintech gibi teknoloji ve iş modellerinin sektör için yaratacağı dönüşüm detaylı olarak ele alındı. Konusunda uzman kişiler bankacılık sektöründe analitik, pazarlamada analitiğin kullanımı, risk yönetimi ve finansal suçlar gibi öne çıkan konularda bilgi ve tecrübelerini aktardılar.

Etkinlik sırasında gerçekleştirilen ankette, katılımcıların %58’i 2019’daki teknolojik önceliklerinin dijital dönüşüm olduğunu belirttiler ve ardından gelen başlıklar blok zinciri, yapay zekâ ve fintech olarak devam etti.  

 

Gelişen teknolojiler, yeni müşteri beklentileri ve yıkıcı iş modelleri nedeniyle bankacılık sektörünün hızla değiştiğini ifade eden SAS Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Nurcan Bıçakçı Arcan, Türkiye’nin bankacılık sektöründe ve sektörde analitik kullanımında bölgede lider konumda olması sebebiyle, bu etkinliği İstanbul’da düzenlemeye karar verdiklerini belirtti. Arcan, “Türk Bankaları SAS için her zaman global ölçekte referans müşteriler olmuştur. Bu sebeple, bölgemizdeki bankacıları bir araya getirdiğimiz bu etkinlik için en uygun yerin Türkiye olduğunu düşündük” dedi. 

SAS Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Profesyonel Hizmetler Direktörü, Ali Yazgan, gittikçe daha da karmaşıklaşan regülasyonlar ve güvenlik tehditleri nedeniyle bankacılık sektörünün on yıl öncesinden çok daha farklı olduğunu; her geçen gün bu dönüşümün artan bir hızla devam ettiğini belirtti. Bölgesinde bir ilk olarak düzenlenen Banking Executive Connect etkinliğinde bankacılık sektöründe yaşanan değişimi esas nedenleriyle, değişimin ortaya çıkardığı fırsat ve zorluklarıyla beraber masaya yatırdıklarına değinen Yazgan, “Bununla birlikte elbette analitik, blok zinciri, yapay zekâ, fintech gibi bankacılık ve finans sektörünün gündeminde olan konular da kapsamlı bir şekilde ele alındı. Analitik ekonomisi bankacılık sektörünü nasıl dönüştürüyor? Yapay Zekâ bankacılık sektörünü nasıl etkileyecek ve bu gelecek için ne anlama geliyor? Regülasyonlara uygun, ana para ve likiditeyi optimize ederek risklere duyarlı bir kültür oluşturmayı nasıl sağlarız? Sorularının hepsine katılımcılarla beraber yanıt aradık. Finans, bankacılık ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdiğimiz bu önemli günde, geleceği şekillendiren konuları her yönüyle ve uzmanların eşliğinde ele almak oldukça önemliydi” dedi. 

Türkiye ve bölgede bankacılık alanında başarıyla tamamlanan analitik projelerinin detaylarını ve finans sektöründe gün geçtikçe artan rekabet ortamında verinin, ileri analitiğin sunduğu fırsatları üst düzey konuklardan dinlediklerini belirten Nurcan Bıçakçı Arcan “Bu etkinliğimizde katılımcılarımıza 2019’daki teknolojik önceliklerini sorduk ve birkaç soruluk kısa bir anket yaptık. Katılımcılarımızın %58’i önceliği dijital dönüşüme verdiler ve ardından gelen başlıklar blok zinciri, yapay zekâ ve fintech olarak devam etti. Bu kavramlar da dijital dönüşümün bir parçası. Bu etkinlikte hem müşterilerimizin hikayeleri hem de anketimiz gösterdi ki dijital dönüşüm tüm hızıyla hayatlarımızı etkilemeye devam edecek ve analitik de bu dönüşümün ayrılmaz bir parçası olarak hayatlarımızda daha da fazla yer alacak.’

Etkinlikte, müşteri analitiğinde bir sonraki en iyi teklif ve müşteri deneyimine odaklanmak, insan kaynakları analitiği, dolandırıcılık ve finansal suçları önleme başlıkları da ele alındı. 

SAS HAKKINDA

SAS, analitikte dünya lideridir. Yenilikçi yazılımlar ve hizmetler ile SAS, dünyadaki müşterilerine veriyi bilgiye dönüştürmeleri için güç ve ilham verir. SAS, “THE POWER TO KNOW” anlayışıyla hizmet sunmaktadır.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail