SAS Türkiye Ekibi Üç Yeni Atamayla Güçlendi

2013 ve 2014’ün son çeyreğine kadar başarılı bir grafik sergileyen SAS Türkiye, 2015 için koyduğu büyük hedeflere ulaşmak için ekibi güçlendirdi.

Analitik alanında dünya lideri olan SAS Software’in Türkiye ekibi, son 1 ay içinde göreve başlayan üç yeni yönetici ile gücüne güç kattı. 2013’ü üç haneli büyüme oranı ile kapatan ve 2014 sonunda rekor pazar payı öngören SAS Türkiye, 2015’teki büyük hedeflerine yeni ve güçlü kadrosuyla ulaşacak.

Pazarlama Müdürü pozisyonuna getirilen Nurcan Bıçakçı Arcan, Pricewaterhouse Coopers’ta iş hayatına başladıktan sonra daha sonra Turkcell ve Türk Telekom Grubu’nda çeşitli kademelerde pazarlama ve iş geliştirme görevlerinde bulundu. Bilişim sektöründe pazarlama alanında 10 yılı aşkın deneyime sahip olan Arcan Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu ve Oxford Brookes Üniversitesi’nde Executive MBA programına devam ediyor.

SAS Türkiye kıdemli müşteri yöneticisi olarak göreve başlayan Burcu Çakır, EMC Turkiye’de genel sektör müşteri yöneticiliği ve bilgi güvenliği çözümleri ürün yöneticiliğinin yanı sıra Symantec Turkiye’de de 8 yıl boyunca müşteri yöneticiliği yaptı. Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Çakır, , SAS’ın finans sektörüne sunduğu lider analitik ve iş zekası ürünleriyle ilgileniyor olacak.

SAS Ankara Bölge Müdürü olarak göreve başlayan Tansel Okay, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerini aldı. Sun Microsystems, Software AG, OYAK Teknoloji, SAS ve Oracle firmalarında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde farklı görevler alan Okay, bilişim sektöründe 24 yıllık deneyime sahip.

SAS HAKKINDA

SAS, iş analitiği yazılım ve servislerinde dünya lideri ve iş zekası alanında en büyük bağımsız çözüm sağlayıcıdır. SAS, 70000’den fazla kurulumda, yaratıcı çözümleriyle müşterilerinin performanslarını geliştirmelerine yardımcı olmakta ve daha doğru, hızlı karar vermelerini sağlayarak onlar için değer yaratmaktadır. Kısaca SAS, 1976’dan bu yana dünyanın dört bir tarafındaki müşterilerini ‘BİLMENİN GÜCÜ’ ile tanıştırmaktadır.

Tags: No tags

Comments are closed.