Türk Mühendisliği Dünya Arenasında…

Sestek ABD’de Ses Teknolojilerinin Geleceğini Anlatacak

Ses teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Sestek, gerçekleştirdiği başarılı projelerde edindiği tecrübeleri Voice Biometrics Konferansı’nda tüm dünyadan katılımcılara aktaracak.

Ses teknolojileri alanında dünya lideri olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Sestek, global anlamda en büyük ses teknolojileri konferanslarından biri olan Voice Biometrics’te katılımcı şirketlerden biri olarak sahne alacak. 8-9 Mayıs tarihleri arasında San Francisco’da konuşmacı tanıma teknolojilerine dair trendler ve yeniliklerin konuşulacağı konferansta Sestek Genel Müdürü Serdar Karadayı da bir sunum gerçekleştirecek.

Tüm dünyada işlemlerin hızlanması ve sahtekarlığı önleme gibi konularda yükselen bir trend olan  “konuşmacı doğrulama” teknolojileri, artık mobil cihazlarda da önemli bir kullanım alanına sahip olma yolunda. Dünya genelinde 20 milyon insan hızlı kimlik doğrulama için sesini kullanıyor. Sestek’in Avea Çağrı Merkezi’nde hayata geçirdiği  sesli imza teknolojisi de 1.3 Milyon kullanıcısı ile bu alanda dünyada ses getiren projelerden biri. Projede kullanılan Sestek Voice Verification, tümüyle Türkiye’deki Ar-Ge ekibiyle geliştirilmiş bir ürün. Sestek ile birlikte etkinliğin katılımcıları arasında yer alan Avea adına da Avea Alternatif Kanallar ve Proje Yöneticisi Gökhan Ayas, konferansta bu başarılı projeyi anlatacak ve Sestek Voice Verification ürününün Avea’ya sağladığı avantajlara değinecek.  Voice Biometrics Conference’da bu yılın ana teması ise “Security in a Mobile, Multifactor World”  “Çok Faktörlü Mobil Dünyada Güvenlik” olacak.

Türkçe ses teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş ürünlerini sunan Sestek bu başarı hikayesinin yanı sıra konferansta; imza attığı yeni teknolojileri, bölgedeki gelişmeleri,  yerli ve global pazara yönelik büyüme vizyonunu yüzlerce ülkeden katılımcıya anlatacak. Sestek aynı zamanda Voice Biometrics Conference’ın Gold sponsorları arasında da bulunuyor.

sestek2

Comments are closed.