Yandex.Disk, LG Smart TV’lerle Buluştu

Yandex’in ücretsiz olarak 10GB kapasite sunduğu bulut depolama hizmeti Yandex.Disk, akıllı televizyonlara LG Smart TV’ler ile adım attı. LG Smart TV kullanıcıları özel olarak geliştirilmiş Yandex.Disk uygulaması ile dosyalarına televizyon üzerinden de erişebilecek.

Yandex’in bulut tabanlı veri depolama servisi Yandex.Disk, akıllı televizonlara ilk adımı LG Smart TV’ler ile attı. LG Uygulama Mağazası’ndan ücretsiz olarak indirilebilen Yandex.Disk uygulaması ile kullanıcılar ücretsiz olarak sahip oldukları 10GB kapasiteli bulut depolama alanındaki dosyalarına LG Smart TV’leri üzerinden erişebilecek.

Uygulama sayesinde LG Smart TV sahipleri müzik, resim ve video dosyalarını diledikleri zaman İnternet’e bağlı televizyonlarından oynatabilmenin yanı sıra kendi seçtikleri dosyaları yine kendi seçtikleri kişilerin erişimine açıp, isterlerse sosyal medya üzerinden de paylaşabilecekler.

Windows ve Mac OS işletim sistemli bilgisayarlar, iOS ve Android tabanlı tablet ve akıllı telefonların ardından artık akıllı televizyonlarda da yer alan Yandex.Disk’te yer alan Yandex.Mail entegrasyonu sayesinde e-posta ekleri 10GB’lık kapasiteyi etkilemeyen ayrı bir dosya üzerinde saklanıyor. Kullanıcılar bu özellikten de LG Smart TV uygulaması üzerinden faydalanabilecekler.

Yandex ve LG’nin, Yandex.Disk LG Smart TV uygulaması ile başlayan iş birliği önümüzdeki dönemlerde yenilikçi, hayatı kolaylaştıran, Smart TV dünyasını zenginleştiren yeni uygulamalarla büyüyerek devam edecek.

Tags: No tags

Comments are closed.