Yandex, yeni reklam filmini Mardin’de çekti!

Türkiye’ye özel servisleriyle beğeni toplayan Yandex, “Ben ne bileyim, Yandex miyim?” mottosuyla dillere dolandı! Yandex’in şarkı sözleri arama ve panoramalar servislerini konu alan yeni reklam kampanyası iseYandex’in arama dünyasına getirdiği yenilikçi bakış açısını yansıtıyor.

Yandex, Türkiye’nin güzelliklerini internet üzerinden 360 derecelik yüksek çözünürlüklü görüntülerle görme ve gezme fırsatı sunan panoramalarına arama sonuçları üzerinden erişim imkanını konu alan yeni bir reklam filmine imza attı.Yandex, reklam çekimlerini tarihi ve kültürel dokusuyla ön plana çıkan ilimiz Mardin’de gerçekleştirdi.

Mardin’deki reklam çekimleri renkli görüntülere sahne oldu

Yandex, yerelleşmeye verdiği önem doğrultusunda Türkiye’ye özel olarak geliştirdiği servisleriyle dikkat çekiyor. Yerelleşmeyi iletişim tonuna da yansıtan Yandex, en beğenilen hizmetlerinden biri olan Haritalar kapsamındaki panoramik görüntüleri konu alan reklam filminin çekimlerini Mardin’de yerel halkın katılımıyla gerçekleştirdi. Mardin’de gerçekleşen ve renkli görüntülere sahne olan reklam çekimleri, bir dede ve torununun oturdukları yerden Yandex’in arama motoru vepanoramaları sayesinde merak ettikleri yerleri keşfetmelerini konu ediniyor.

Yandex, 6 şehirden 72 ayrı tarihi-turistik yeri tek tıkla gezdiriyor

İstanbul Topkapı Sarayı, Ankara Cumhuriyet Müzesi, İzmir Yel Değirmenleri, Aydın Apollon Tapınağı, Bursa Ulu Cami, Kocaeli Kaiser Wilhelm Köşkü ve daha nicelerine Yandex üzerinden ulaşmak ve keşfe çıkmak mümkün. Yıl içerisinde yeni şehirler ve yeni mekanların servisin kapsamına alınması bekleniyor.

Yandex Panoramalar Reklam Künyesi:

Reklam Ajansı:   Alametifarika       

Reklamveren: Yandex.Türkiye Pazarlama Müdürü Çağdaş Önen

Film müziği: Nilinişleri

Vokal: Cenk Durmazel

Yaratıcı Ekip: Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal, Arkın Kahyaoğlu, Can Bilginer, Ülkünur Arslan, Hüseyin Sandık, Seden Padır, Nilüfer Acar.

Strateji: Başar Sarıkaya, Serra Akyel.                        

Ajans Prodüktörü: Sertuğ AlptekinBerkay Tahmaz, Teğin Polat.

Yapım Şirketi : 25 Film.

Prodüksiyon Şirketi:  Filimişleri

Yönetmen: Ali Taner Baltacı

Prodüktör: Koray Şahin, Cengizhan Fidan

DOP: Özgür Eken

    

Tags: No tags

Comments are closed.