Yeni bir danışmanlık şirketi: Strakom Danışmanlık, İş Dünyasına Değer Katacak

Yakın dönemde dünya ekonomisinde yaşanan değişim ülkemiz ekonomisini de yakından etkiledi ve iş dünyasında yeni bir döneme geçildi. Şirketler ve iş profesyonelleri, değişen yapı ile ortaya çıkan bu yeni düzen ve artan rekabet ortamında daha iyi bir gelecek kurgusu yapabilmek için stratejik olarak daha iyi tanımlanmış araçlara ihtiyaç duyuyor. İş planlarını başarıya ulaştırmak için doğru yöntemlerin belirlenmesi kadar, tanımlanmış planların başarılı bir şekilde uygulanması da gerekiyor.

İşte bu gündem doğrultusunda, London School of Economics’deki eğitiminin ardından 14 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen kurumlarında üst düzey strateji, yatırım ve iş geliştirme yöneticiliği yapan Melih Yalçın ile Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığı eğitimi Türkiye’nin büyük şirketlerinde kazandığı 20 senelik pazarlama ve kurumsal iletişim tecrübesiyle birleştiren Pınar Kaya Strakom Danışmanlık’ı kurdular.

Strakom, Strateji, İletişim ve İnsan Kaynakları danışmanlığı olmak üzere üç temel alanda hizmet veriyor. Bu hizmetler içinde yerel, bölgesel ve global firmalara kurumsal strateji, kurumsal yönetişim, pazar-kanal-ürün stratejileri, rekabet stratejileri, yeniden yapılanma ve organizasyon yönetimi, şirket birleşmeleri ve satın alma süreci desteği, ticari durum tespit çalışmaları, insan kaynakları ve performans yönetimi, pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim ve iç iletişim gibi konular bulunuyor.  Strakom; konvansiyonel danışmanlık hizmetlerine ek olarak müşterilerinin strateji uygulama süreçlerinde de doğrudan müşteri tarafında proje yönetimi ve operasyon desteği veriyor.

Strakom, kurumsal, ticari ve kobi segmentindeki kurumlara sunduğu danışmanlık hizmetlerine paralel olarak “iş birimleri” gibi daha mikro ölçekte ele alınabilecek müşteri ihtiyaçları özelinde de pek çok alanda hizmet sunuyor. Ayrıntılı bilgi için www.strakom.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Comments are closed.