Yeni Kaspersky Password Manager ile dijital veri yönetimi daha verimli

Kaspersky Lab ücretsiz Kaspersky Password Manager çözümünün yeni sürümünü kullanıma sundu. Çözüm, parolalardan belgelere ve fotoğraflara kadar tüm değerli özel verilerinizi organize etmenizi kolaylaştırıyor. Kaspersky Password Manager şimdi kullanıcıların PDF belgelerini açmasına ve saklamasına, yüklenen dosyaları kategorilere ayırmasına, belgeleri daha hızlı ve kullanışlı bir şekilde aramasına olanak veriyor. Yeni sürümde ayrıca parolaların herkese açık veri tabanlarına sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol etmek de mümkün. Çözüm farklı platformlarda da kullanılabiliyor. Böylece güvenli kasa tek bir hesapla tüm cihazlardan yönetilebiliyor.

Günümüzde kullanıcılar değerli verilerini kontrol altında tutmakta zorlanıyor. Çeşitli eğlence ve sosyal medya hesapları için çok sayıda giriş bilgisi oluşturuyorlar. Ayrıca, özel bilgiler içeren belgelerin dijital kopyalarına da her zaman erişebilmek istiyorlar. Bu bilgileri korurken bir yandan da günlük işler için kullanmaya devam etmek (örn. internetten alışveriş, e-devlet veya araba kiralama hizmetleri için) için insanların doğru dosyayı, belgeyi veya kimlik bilgilerini doğru zamanda bulabileceği “sihirli bir kutuya” ihtiyaçları var. Kaspersky Password Manager, kullanıcıların değerli dijital verilerini istedikleri yerde istedikleri cihazdan güvenli ve verimli bir şekilde yönetebilmesini sağlıyor.

Kullanıcılar sürücü belgelerini, pasaportlarını, kimliklerini, banka kartlarını, sigorta dosyalarını ve diğer değerli belgelerini JPG veya diğer görsel biçimlerinde ya da çok sayfalı PDF halinde yükleyebiliyor. Ayrıca kolay erişim ve hızlı arama için, yüklenen dosyaları kategorilere ayırmak da mümkün.

 

Özel hesap bilgilerinin geniş ölçeklerde sızdırıldığı vakalar artık kabul edilmesi gereken bir gerçek haline geldi. 2013’teki Yahoo sızıntısından, kısa süre önce ortaya çıkan ve bir milyardan fazla e-posta ve parola kombinasyonu içeren Collection#1’e kadar birçok vaka görüldü. Tüm bunlar popüler hacker forumlarında yayınlandı. Güçlü parola üretmek için kullanılan geleneksel yöntemler (uzun parolalar, özel semboller içeren parolalar vs.) artık yeterli değil. Kullanıcıların verilerini güvende tutmak için daha önce hiç olmadıkları kadar dikkatli olmaları ve proaktif güvenlik önlemleri almaları gerekiyor. Hesapların güvenliğini sağlamak için tetikte olmak şart. Kaspersky Password Manager’ın yeni sürümü, seçilen parola ele geçirilmiş hesaplar veri tabanında yer aldığı takdirde kullanıcıyı uyarıyor.

 

Kaspersky Lab Tüketici Ürünleri Pazarlama Müdürü Marina Titova, “Erişmemiz gereken belge ve parola sayısı her geçen gün artıyor. Kullanıcılar tüm belgelerini tek bir yerde güvende tutabilmek içini bir çözüm arıyor. Kaspersky Password Manager’ın yeni sürümü kişisel verileri korumak için mükemmel bir araç.” dedi.

Güvenli ve gelişmiş bir çözüm olan Kaspersky Password Manager; Microsoft Windows, macOS, Android, iOS ve Web sürümleriyle geliyor. Parolaları güvene alan, Password Generator ile zayıf olanları belirleyip yerine güçlü parolalar atayan araç, kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde otomatik doldurabiliyor ve kişisel bilgileri şifrelenmiş özel bir alanda saklıyor. Her şey senkronize olduğunda verilerinize her zaman erişebilirsiniz.

Kaspersky Password Manager, Ücretsiz ve Premium olmak üzere iki farklı sürüme sahip. İki sürüm arasında yalnızca sistemde saklanabilen kayıt sayısı fark ediyor. Ücretsiz sürümde 15 kayıt sınırı bulunuyor. Yukarıda bahsedilen diğer tüm özellikler iki sürümde de yer alıyor. Kullanıcılar bu adresten Kaspersky Password Manager hakkında daha fazla bilgi edinebilir, Ücretsiz sürümü indirebilir veya genişletilmiş sürümü satın alabilir.

Etiketler: Etiket yok

Yorumlara kapalı.