Yeni Nesil Tabletlerde Olmazsa Olmaz Beş Temel Özellik

Tabletler hayatımızın birer parçası haline geldi. Ancak her tablet kullanıcıların beklentilerini karşılayamayabiliyor. Tüketici dostu tablet markası Ezcool, yeni nesil tabletlerde mutlaka olması gereken özellikleri sıralayarak, kullanıcıların tablet alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ortaya koydu.

Güçlü Bir İşlemci Şart

Google Play Store’da yer alan uygulamalar her geçen gün daha da gelişmiş hale geliyor. Hayatımızı kolaylaştıran, bizleri eğlendiren ya da bilgiye daha kolay erişmemizi sağlayan bu gelişmiş uygulamaları hakkını vererek kullanmak için yüksek performansa ihtiyacımız var. Bunun için ise Ezcool M5’te olduğu gibi en az dört çekirdekli bir işlemci, olmazsa olmaz özellikler arasında yer alıyor.

Grafik İşlemcinin Önemi

Tabletlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de oyunlar. Gerek içerik, gerekse de grafik açısından PC oyunlarını aratmayacak yeni oyunlar ile tabletler artık ciddi birer oyun merkezi haline geldi. Geliştirilen yeni oyunların grafiklerinin de ileri seviyede olması tabletlerin grafik işlemcilerinin de güçlü olması gerekiyor. Gerçekçi grafiklere sahip kaliteli oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmek için Ezcool Z5’te yer alan dört çekirdekli grafik işlemciler gerekiyor.

Yüksek Çözünürlüklü Ekran

Yüksek görüntü kalitesi de günümüzde tablet alırken vazgeçemeyeceğimiz nitelikler arasında yer alıyor. Düzgün bir şekilde video izlemek, gazete ya da dergi okumak ve oyun oynamak için yüksek çözünürlüklü bir ekran şart. Yeni nesil tabletlerin ekran çözünürlüğü mutlaka HD seviyesinde olmalı. En az 1024×600 çözünürlük kaliteli bir tablet deneyimi için büyük önem teşkil ediyor.

Uzun Pil Ömrü

Tüm mobil cihazların yaşadığı sorunların başında pil ömrü geliyor. Düşük güç tüketimli ve yüksek pil ömürlü tabletler her zaman tercih sebebi oluyor. Tabletlerde düşük güç tüketimini sağlamak için Bluetooth 4.0 gibi az güç harcayan, en güncel teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Yüksek kapasiteli piller ve düşük güç tüketimi ile sağlanan uzun pil ömrü yeni nesil tabletlerin en önemli özellikleri arasında bulunuyor.

Çok Yönlü Olmalı

Yeni nesil tabletler belli sınırlar içinde kalan cihazlar olmamalı. Kullanıcıların hayatının her noktasında onlara yardımcı olabilen tabletler başarıyı yakalıyorlar. Çok yönlü kullanım tabletlerin olmazsa olmaz özellikleri arasında en önemlilerinden biri. Bir tablet ile istediğimiz zaman oyun oynayıp, sosyal medya hesaplarımızı kontrol edebilmeli, aynı zamanda Ezcool Z5’te olduğu gibi navigasyon özelliği ile yolumuzu bulabilmeliyiz.

  

Comments are closed.